Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Blog o vyvojar.cz

 • Psaní článků ve Windows Live Writeru

  Na vývojáři "byla" od nasazení Nemesisu možnost psát články prostřednictvím Windows Live Writeru a jemu podobných aplikací. Slůvko byla píšu raději v uvozovkách, protože to většinu času nefungovalo a já jsem ani neměl důvod na tom něco měnit (i když šlo jen o pár překlepů v odesíláném XML kódu). Proč? To je celkem jednoduchý, komunikace mezi webem a aplikací stála na rozhraní MetaWeblog API, které samo o sobě nepodporuje žádné pokročilejší funkce a bylo tedy k ničemu. Víc informací k této implementaci můžete najít na webu autora.

  Řešením bylo implementovat pokročilejší rozhraní MoveableType API s prvky Wordpress API, která jsou rovněž postavená na platfromě XML-RPC. WLW tak nabízí téměř všechny možnosti současné administrace, které se týkají článků. Podporované metody najdete na adrese služby: http://www.vyvojar.cz/blogger.ashx.

  Věřím, že s případným psaním článků touto cestou nebudete mít žádné problémy, ale pro jistotu jsem sepsal pár poznámek.

  BTW: Pokud si myslíte, že dokážete alespoň občas napsat zajímavý článek, neváhejte se ozvat :)

 • Znovuzrození vývojaře pokračuje

  I když to tak mohlo vypadat, vývoj vývojaře se nezastavil a po dlouhých měsících příprav jsme společně s Michalem vypustili novou verzi domovského serveru Vyvojar.cz. Předně bych chtěl zmínit, že jsme opustili nemotorný portálový systém DotNetNuke a po počlivém výběru jsme zvolili nejvyšší verzi výkonného správce obsahu Nemesis, který poskytuje dostatečnou funkcionalitu a přitom nenabízí nic, co bychom nevyužili - k plné spokojenosti bylo potřeba jen málo úprav.

  Rozložení a design
  Další přijemnou změnou je nová grafická podoba webu, která zachovává motiv staré verze, ale působí přehledněji. V pozadí stojí XHTML a CSS kód, který postupně kráčí směrem k validitě a zajišťuje přijatelné zobrazení v majoritních prohlížečích našich návštěvníků. Dá se tedy říct, že z původního systému nezůstalo vůbec nic (kromě článků a redaktorů) Smile.

  Samotný obsah se dočkal několika změn, na hlavní stránce je výpis článků a novinek, který je mnohem lépe zpracovaný. Články je možné filtrovat podle kategorií, autorů a seriálů. K dispozici je RSS export článků a komentářů s mnoha možnostmi. V levé časti najdete nejbližší vývojařské akce a seznam seriálů, který bude postupně doplněn. V pravé části se nabízí možnost odběru článků e-mailem a další informace.

  Co bude dál
  V několika následujících týdnech (spíš měsících) sepíšu závazná pravidla pro psaní článků a nově je zařadím do kategorií. V souvislosti s tím bych rád upravil kód většiny článků, aby byl v souladu se zmíněnými pravidly. Další změny se budou týkat administrace a všech dalších služeb (konference, diskuze, zdrojáky, blogy). Na své si přijdou také uživatelé, kteří se budou moct přihlásit pod jednotným uživatelským účtem ke všem službám.

  Částečným důvodem spuštění je soutěž o volné vstupenky na vývojařskou konferenci Oracle Develop 2007. Nezapomeňte se zúčastnit, ve hře je také 100 košilí.
 • Další antispam na blogách

  Po Akismetu, úpravách interních antispamových pravidel a mého mazače spamu v SQL nastupuje další úroveň. CAPTCHA, neboli obrázek s nápisem, který je potřeba opsat.

  CAPTCHA je vyžadována pouze u anonymních (nezalogovaných) uživatelů při psaní komentaře anebo vzkazu přes kontaktní formulář.

 • Upgradováno na CS 2.1 SP2, další upgrady na cestě

  Před chvilkou jsem upgradoval blogovací system na CommunityServer 2.1 SP2.

  Další upgrade, tentokrát větší, čeká DNN na www.vyvojar.cz. Přesněji řečeno to nebude upgrade, ale smazání DotNetNuka, se kterým jsem již ztratil trpělivost a jeho nahrazení klasickým CMS. Po dlouhém hledání, zvážení potřeb, poměru výkon/cena a posouzení kvality jsem spolu s DeaLerem vybral Altairův Nemesis. Spolu s přechodem na Nemesis dojde i k doladění a vylepšení grafiky.

  Seznam změn v CS SP2 oproti předchozí verzi.

  User Experience Improvements
  Updated error page text from generic 'Site Unavailable' 

  Help text clean-up and Improvements
  Corrected spelling error in the Error-NotFound.aspx page
  Reviewed Messages.xml for spelling and consistency
  Reviewed Resources.xml for spelling and consistency
  Reviewed Emails.xml for spelling and consistency

  Security Improvements
  Abuse of Report Post feature functionality
  Section permissions check after user is removed from a role ignored global/default permissions, which could cause a user's forum subscriptions to be cleared
  Tighter security on MarkAsAnswer in Forums

  Performance Improvements
  Ensure all Search Barrel stored procedure calls are owner qualified to increase database performance

  Feature Enhancements and Bug Fixes
  Added support for the MetaWeblog API newMediaObject method to allow images & files to be saved to a blog from a MetaWeblog client
  Ensure that titles are always HTML encoded in RSS feeds
  Fix: Accessing a member's profile page causes infinite redirect if name includes special characters
  Corrected required ID and nested content duplication issues in the ContentPart control
  Updated EULA text and images
  Fix: Profile sidebar was not finding user so it was displaying as anonymous
  Fix: Resource in FileAdmin Control Panel was not being found due to incorrect scoping
  Fix: Blog subscriptions are sending out incorrect/incomplete emails
  Fix: Setting a forum as it's own parent causes site to crash and become unavailable
  Fix: Recent Posts Comment Permalinks url wrong
  Fix: Regex bug in Email formatting

 • Upgrade na CS 2.1 SP1

  Právě jsem dokončil instalaci Service Pack 1 pro CommunityServer 2.1 na blog.vyvojar.cz. Prošel jsem všechny důležité funkce serveru a zdá se, že vše funguje.

  Protože ale obvyklé akce u CS neprobíhají příliš hladce, děsím se, co přestalo fungovat a já na to ještě nepřišel Tongue Tied. Když byste na něco přišli, napište to do komentářů anebo přímo mě (http://blog.vyvojar.cz/michal/contact.aspx). Dík.

 • Vylepšený komentářový antispam

  Komentářový spam je svinstvo. Pořád se trochu bráním použití CAPTCHA obrázku (přeci jenom to trochu otravuje), ale jestli posledni zmeny v nastaveni komentářového spam nepomohou, na server ho přidám.

  Upravil jsem kritéria, slova na blacklistu i nastavením antispamu tak, aby fungoval lépe a nefiltroval i řádné příspěvky. Pokud budete mít někdo dojem, že to stále nefunguje, napište mi na michal@vyvojar.cz.

 • Seznam blogujících

  Včera jsem upravil titulní stránku, hlavně pravý sloupec. Nejzajímavější změnou - po kterou pár lidí volalo - je seznam blogujících na serveru s nějakou základní statistikou.

  Ten seznam mě ale trošku potrápil. Dnes mi psal Martin Knotek, proč že na seznamu není a jak se tam může dostat. Tak jsme začal zkoumat SQL ve vložené proceduře, kam že to Martinům blog zmizel. A kupodivu mi ho SQL vracelo.

  Po několika pokusech na "jistotu" jsem pozorně kouknul na web control, který blogy vypisuje a v něm použitý standartní Repeater.

  Pokud je v repeaturu deklarován prázdný AlternateItemTemplate  - <AlternateItemTemplate></AlternateItemTemplate> - pak - oproti mému zvrácenému přesvědčení - je rendrován a ve výsledku se vypíší pouze každé liché údaje. A Martin byl sudý ;-)

  Tak pozor na zapomenutý AlternateItemTemplate, ať nejste za blba jako já ;-)

  PS: Tímto také představuji malý blog o vyvojar.cz, kde budou hlavně novinky a zprávy kolem vyvojar.cz obecnějšího rázu.

  Posted 11. října 2006 12:26 by michal | 0 Comments
  Vedeno pod:
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!