Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Tomášův blog ..

((.)$(.)) The owl has type (a->b ->c)->a->(a1->b)->a1->c

F# bude ve Visual Studiu a pozvánka na MS Fest

F# bude ve Visual Studiu 

Možná jste v posledních pár dnech zaznamenali, že se na internetu hodně píše o mém oblíbeném programovacím jazyku, tedy o F#. Je to proto, že Somasegar, který v Microsoftu vede Developer Division (část Microsoftu kde dělají Visual Studio a související) oficiálně na svém blogu oznámil, že Developer Division začíná spolupracovat s Donem Symem z Microsoft Research na plné integraci F# jako dalšího jazyku do Visual Studia. Pro ty kteří si o tom chtějí přečíst více doporučuji následujících několik odkazů:

Pokud se chcete o F# dozvědět více, tak ještě nezavírejte váš prohlížeč :-) na MS Festu o kterém píšu dále bude o F# také přednáška!

MS Fest 2007

Pozvánku na letošní MS Fest zde již posílal Spigi, takže pouze krátce zopakuji to důležité - MS Fest probíhá tento víkend na MFF UK v Praze v budově na Malostranském náměstí (vchod je od tramvaje přímo přes parkoviště) oba víkendvé dny od 10:00 do 16:30. Více o akci naleznete na studentském portálu http://msfest.netstudent.cz/, kde je také registrace na akci. Na MS Festu bude množství přednášek o všech možných Microsoftích technologiích, které jsou teď nové, či připravované a tak stojí za to dozvědět se o nich více. Mimo jiné bude řeč o Windows Server 2008 a novém IIS, PowerShellu, Expression nástrojích, několika novinkách ve Visual Studiu 2008 ("Orcas") o Silverlightu a o F#.

Já budu mít na MS Festu dvě přednášky v neděli a to nejdříve (dopoledne!) o C# 3.0 a projektu LINQ a odpoledne o F#. O C# 3.0 jste pravděpodobně již slyšeli a možná jste i četli seriál, který o něm psal Michael Juřek, ale na MS Festu bduete mít šanci vidět všechny novinky použité v praxi, a vzhledem k tomu, že Orcas již klepe na dveře, tak je nejvyšší čas přijít se podívat. O F# jsem přibližně před rokem přednášel na DNG, ale od té doby se mnohé změnilo a tak se změní i obsah mojí přednášky. Na přednášce se podíváme na 3 ukázkové aplikace, které demonstrují jak se programování v F# odlišuje od psaní kódu v jiných .NET jazycích a proč se máte na plně integrované F# ve Visual Studiu těšit :-). Na přednášce nebudu zabíhat do zbyečných detailů, ale zaměřím se a vysvětlení důležitých principů.

Věřím, že nejlepší způsob jak váhající čtenáře nalákat je poslat pár hezkých screenshotů aplikací které v C# 3.0 a F# během přednášek předvedu, takže zde jsou:

V C# se samozřejmě také podíváme na práci s databázemi pomocí dotazů integrovaných v jazyce, nicméně chtěl jsem ukázat, že to není jediné co nová verze jazyka umožňuje. Obě tyto dvě ukázky mají společné to, že ukazují jak napsat program (který by samozřejmě šel napsat i v čemkoliv jiném) tak aby byl více deklarativní a tedy aby se při přepsání myšlenky do kódu neztratila ona původní myšlenka - tím samozřejmě získáte mnohem čitelnější a snadněji udržovatelný kód.  

Zveřejněno 19. října 2007 0:40 by tomas

Upozornění na nové komentáře

Pokud chčeš dostávat upozornění emailem na změny u toho příspěvku,tak se zaregistruj zde.zde

Odebírat komentáře k tomuto příspěvku pomocí RSS

Komentář

 

bst napsal:

Dobrá zpráva...

října 19, 2007 13:41
 

secretGeek.net napsal:

(sorry i can't read your language but i'm really glad to see you so obvioslsy enthused about F#! [I am an Australian, and have been to your ocuntry once only] )

října 19, 2007 16:41
 

BonzBlog Michaela Juřka napsal:

Nedávno se objevilo CTP paralelních extenzí pro .NET Framework 3.5 ("oficiální" oznámení např. zde ),

prosince 18, 2007 14:11

Vytvoření nového komentáře

(povinný) 
(nepovinný)
(povinný) 
Opiš čísla, která vidíš na obrázku:
Odeslat
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!