Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc

Křídla v oblacích

„Nejen prací jest člověk živ“ je moje oblíbené přísloví. Minulý týden mně dovedlo k nákupu zatím té nejlepší hračky (nepočítaje v to mé oblíbené Lego). Inteligentní plastelína už dávno odpočívá zpátky v krabičce a nová magnetická byla velkým zklamáním. Co jsem si tedy pořídil?
Letadlo na vysílačku! A ne jedno, ale hned dvě. Počáteční nedůvěra (výrazně mírněná velmi nízkou cenou) se dnes večer při prvních pořádných testech proměnila v čiré nadšení.

Konstrukce

Letadélka jsou vyrobena z polystyrénové pěny a jsou tedy extrémně lehká. Navíc jsou i velmi odolná, což jistě při počátečních karambolech (no co si budem povídat, bourat budete pořád, protože je to sranda) oceníte. Konstrukce a hmotnost předurčují letadlo k vnitřnímu použití, ale při bezvětří by neměl být problém zalétat si venku.
Kromě křídla osazeného dvěma motory má letadlo stavitelnou výškovku a směrovku (pro kalibraci případných neduhů) a v trupu je umístěna řídící jednotka včetně Li-Pol baterie, která svou minimální vahou a vysokým výkonem existence tohoto stroje umožňuje. Na řídící jednotce je vypínač a nabíjecí konektor baterie

Balení

Ovládání a let

Na dálkovém ovladači najdete vlevo páčku plynu (která funguje proporcionálně – jakoby „analogově“) a vpravo zatáčení – to je digitální – tedy jen jedna poloha doleva a doprava.
Zatáčení letadla je řešeno změnou rychlosti rotace vrtulí.
Marně budete hledat ovladač výšky – prostě přidáte plyn a letadlo stoupá, uberete a letadlo klesá. I člověk, který dálkově řízené letadlo nikdy neřídil, bude schopen během několika málo minut letadlo ovládat.
Kromě toho, je na ovladači malé kolečko „trimu“ pro nastavení rovného letu – některá letadla mají už z výroby tendenci táhnout k jedné straně.Letadla jsou k dispozici ve třech frekvencích, více lidí si najednou nezalétá.

Dálkový ovladač

Napájení a výdrž

Ovladač se napájí z 6 AA baterií (klasické tužkové). Tři slouží k napájení ovladače, z dalších tří je napájeno letadlo – ovladač má konektor, ke kterému se letadlo připojí a je tak nabíjena jeho baterie. Výhodou je, že můžete zároveň s jedním letadlem létat a druhé mít k ovladači připojené a nabíjet ho. Vypadá to sice trochu směšně – jak se klimbá na kabelu – ale prodlouží to zábavu. Plně nabitá Li-Pol baterie udrží letadlo ve vzduchu cca 10-15 minut. Její nabití z ovladače pak trvá asi půl hodiny. Mí zkušenější kolegové změřili, že baterie je nabíjena velmi „brutálně“, což umožní krátké nabíjecí časy, ale velmi pravděpodobně zkrátí počet nabíjecích cyklů.

Jednoplošník

Co najdete v krabici

Koupil jsem bombo sadu – tedy dvě letadla (jednoplošník a dvouplošník) + dálkový ovladač. Kromě toho najdete v krabici párek náhradních vrtulí, nalepovací rychlé pruhy (tuzing rulezz!) a několik nalepovacích hliníkových pásků pro fixaci výškovky či směrovky. Manuál není v češtině, ale stejně – koho zajímá manuál :-)
K mému překvapení je opravdu rozdíl mezi jedno- a dvouplošníkem. Dvouplošník je pomalejší, více „houpe“ a je velmi dobře manévrovatelný. Jednoplošník má vysokou stoupavost a pro rovný let stačí minimum plynu, poloměr zatáček je výrazně vyšší.

Dvouplošník

Chyby?

Jde jen o pár drobností – kvalita výrobků není příliš vysoká (stará dobrá čína :-), diody na ovladači svítí jak se jim zachce. Páčka na ovládání směru vypadá, že se nedožije konce týdne, její místo by spolehlivě nahradil kolébkový přepínač, což se asi i stane. Nic vám ale nepokazí ten skvělý pocit prohánět letadlo těsně pod stropem tělocvičny :-)

Závěrem

Za cca 1100 Kč za kombo, případně 800,- za jedno letadlo získáte kopec srandy. V současné době jsou kombo sety vyprodány a dle vyjádření prodejce budou k dispozici v průběhu března. Prodejce je velmi vstřícný, osobní doručení po centru Prahy je za 80,-
Dvouplošník, který je zřejmě vhodnější pro „začátečníky“ se otočí v kruhu o průměru cca 6m. Pro létání vevnitř je ideální tělocvična, případně pěkný, prostorný open-space (k velké radosti kolegů :-)
Bohužel nemám žádné „action shots“, protože foťák jsem s sebou neměl a fotkami z mobilu Vás urážet nechci.
Do budoucna se prý chystá i vrtulník s obdobným principem za cca 30 Euro.
Takže neváhejte a objednávejte na www.KdoSiHrajeNezlobi.cz


 

Zveřejněno 13. února 2006 20:51 by nikola
Vedeno pod:

Upozornění na nové komentáře

Pokud chčeš dostávat upozornění emailem na změny u toho příspěvku,tak se zaregistruj zde.zde

Odebírat komentáře k tomuto příspěvku pomocí RSS

Komentář

# re: Křídla v oblacích

13. února 2006 22:49 by Jiri Cincura
Vzhledem k tomu, ze jsem taky strasna hracicka se mi tohle moooc libi. :)

Uvidime...

# re: Křídla v oblacích

14. února 2006 8:28 by Jakub Müller
To jsem si zas neco precet :))).

# re: Křídla v oblacích

14. února 2006 15:36 by MicTech
a to jsem si z ciste nostalgie objednal
Command and Conquer: The First Decade
http://www.xzone.cz/tiscali/nahledgame.php3?idg=1551

# re: Křídla v oblacích

3. května 2006 22:21 by Radio
Je to super hračka.
Teda já mám Present a Sport (zase maličko jinej set od stejný firmy) Pozor Sport lítá jen za bezvětří tak jsem ho vykuchal a udělal jsem RC- Šídlo. Šídlo je celobalzovej gumáček od Koutnýho. :) Šídlo je ve vzduchu hodně divoký. Ale o to větší je to zábava. Takže já lítám Šídlo a všichni kamarádi a jejich přítelkyně včetně dětí lítaj Presenta. :) Zvládne to prostě každej a já jakožto začátečník konečně nemám takový problémy s tím kdy točit levou a kdy pravou když lítám něco většího. :)
Mimochodem už stavim německýho dvomotoráka z druhý světový ve velikosti oříšek. To teprve bude hračka ...

# re: Křídla v oblacích

19. května 2006 10:48 by Radio

# re: Křídla v oblacích

1. srpna 2006 19:45 by ketour@volny.cz
Čettl jsem nějaké recenze a chtěl bych si vyzkoušet Vaši bombo stavebnici.RC Set Prosím na dobírku Květoň Lubomír.Husova 548.Náměšť nad Oslavou. Děkuje 775605145.

# re: Křídla v oblacích

15. května 2011 9:35 by CohenHannah

It is good that people are able to take the <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> moreover, this opens new possibilities.

# re: Křídla v oblacích

24. května 2011 6:54 by essays

Troubles don't influence on you? Hence, you are ready to compose the sports essays. Or maybe, you have to begin from not complicated free essays to to make an emphasize on your technique!

Vytvoření nového komentáře

(povinný) 
povinný 
(povinný) 
Opiš čísla, která vidíš na obrázku:
 
Vyvojar.cz na prodej!