Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc

Co takhle zaplavat si v řece Hudson*?

Nebojte, nebudu vás tahat do NewYorku a nutit kohokoliv namáčet se to téhle řeky. Řeč bude o přítulném integračním serveru jménem Hudson.

Jedná se o uživatelsky příjemný produkt – se snadnou instalací a ještě snadnějším nastavením – prakticky během pár minut můžete server používat. V krátkém článku se pokusím stručně popsat vytvoření funkčního vývojářského prostředí pro Continuous Integration. Článek v češtině vyšel kdysi i na Vývojáři, přečíst si jej můžete zde a zároveň po přečtení obou článků (tedy i tohoto) porovnat CruiseControl a Hudson.

 

Instalace na Windows Server 2008

Jako operační systém pro server jsem si vybral Windows Server 2008 – k dispozici je i trial verze na 240 dnů.

Samotná instalace i na poněkud obstarožní hardware (Pentium IV, 3.4 GHz) proběhla nezvykle rychle a bez problému.

Ty se dostavili vzápětí – server se sice bez problému rozběhl, ale s obrazovkou jen v základním rozlišení. Nebyly ovladače ke grafické kartě a navíc se někam ztratila průvodní dokumentace stroje – a ani po rozdělání se typ karty nedal identifikovat. Naštěstí pomohly tyto stránky, kde se dozvíte to, jak nastavit Server pro každodenní používání – neboť dle prvních dojmů se jedná o povedený operační systém a uvažuji, že zavrhnu své Visty a zkusím to – a také několik typů, jak detekovat hardwarovou konfiguraci (mne se osvědčil odkaz na Ma-Config.com) .  Poté stačilo jen ze stránek nVidia  stáhnout driver pro Visty a provést instalaci. A grafika se rozjela v plném rozlišení připojeného LCD panelu :-).

 Pro upřesnění - server není na instalaci nutný, klidně si vystačíte i s bežnými systémy typu WindowsXP a nebo Vista.

 

Instalace Hudson jako WinService

Následovala instalace JVM  - Hudson je aplikací napsanou v Javě a tedy potřebuje JVM ke své činnosti. JVM lze získat přímo ze stránek společnosti Sun a instalace je opět bezproblémová. Vlastní postup nainstalovani Hudsonu tak, aby běžel jako service, je popsán dopodrobna na těhle stránkách – myslím, že nemá cenu to opisovat. Snad jen poznámka k jednomu problému – instalace služby (bod To install the service run bin/InstallHudson.bat v postupu) proběhla bez probému, ale služba se nespustila, respektive její spuštění skončilo chybou a do logu (složka bin, soubor wrapper.log) se zapsalo toto:
image

Opravil jsem to jednoduše, prostě jsem adresář Temp v udávané cestě vytvořil ručně (nebyl tam) a službu, tentokrát už bez problémů, spustil.

 

Nastavení Hudson pro .NET projekty

Opět je zbytečné popisovat něco, co už někdo jiný dopodrobna popsal přede mnou, takže na těchto stránkách naleznate přehledný a podrobný popis toho, jak Hudson zapojit do solupráce se Subversion a FxCop.

 

Pár poznámek:

FxCop

Tato aplikace je aktuálně nabízena ve dvou verzích 1.35 a 1.36. Mne se osvědčila verze 1.35, která je ke stažení zde.

Subversion

Rychlá a bezproblémová instalace tohoto skvělého nástroje (Code repository) proběhne při použití VisualSVN serveru – je zdarma a ke stažení zde.

Seznam linků v tomto článku

Pro přehledost uvádím seznam hlavních linků:

 

* je mi jasné, že se tato aplikace nejmenuje po řece Hudson, ale po nějakém pánovi. Detaily pojmenování mi ale nejsou známy (tedy po kom a proč)

Zveřejněno 13. srpna 2008 6:10 by mstr
Vedeno pod: , , ,

Upozornění na nové komentáře

Pokud chčeš dostávat upozornění emailem na změny u toho příspěvku,tak se zaregistruj zde.zde

Odebírat komentáře k tomuto příspěvku pomocí RSS

Komentář

# re: Co takhle zaplavat si v řece Hudson*?

"

The name Hudson, is it inspired by the Hudson river?

I think of this program as my personal butler or secretary -- someone who's very organized and handles my administrative works. Since we the lowly engineers don't get one unlike managers, I started writing one. So I wanted a name that sounds like a butler, and since Jeeves was already used, I took Hudson.

"

13. srpna 2008 9:28 by Meap

# FxCop - tip na pohodlnější užívání

Jak si usnadnit praci s aplikaci FxCop

29. listopadu 2008 9:52 by Martin's world

# re: Co takhle zaplavat si v řece Hudson*?

CITE: Mne se osvědčila verze 1.35

Znamena to, ze se Vam verze 1.36 neosvedcila?

4. prosince 2008 11:15 by Frantisek

# re: Co takhle zaplavat si v řece Hudson*?

Presne tak, s verzi 1.36 jsem mel problemy.

6. prosince 2008 21:21 by mstr

# b3oydm1l

wh0cd296751 [url=http://stromectol247.us.com/]generic stromectol[/url] [url=http://genericretina.us.org/]generic retin a[/url] [url=http://genericlevitra365.us.com/]buy levitra online[/url]

28. srpna 2017 16:47 by Brettjinee

Vytvoření nového komentáře

(povinný) 
povinný 
(povinný) 
Opiš čísla, která vidíš na obrázku:
 
Vyvojar.cz na prodej!