Při vývoji aplikací a vychytávání chyb může problém přijít ze zcela nečekané strany. V komentáři jsem dostal hlášení, že www.mstv.cz nefunguje ve Firefoxu. Ne že bychom naši aplikaci příliš podrobně testovali, ale přece jenom, základní funkce jsme zkoušeli i na jiných prohlížečích než je IE a vše se zdálo v pořádku. Jako první jsem se pokusil porovnat svoje funkční prostředí s tím nefunkčním, ale nebyl patrný žádný rozdíl.

Poté se ale ukázalo, že v nouzovém režimu Firefoxu vše funguje a odtud byl už jenom krůček k zjištění, že vše způsobuje doplněk AdBlock (tímto díky Kamilu Zmeškalovi za reportování chyby a perfektní diagnostiku problému). Zatímco webové stránce chybějící banner celkem nevadí, nebohá RIA aplikace si řekne o data pomocí “podezřelého URL” – něco jako http://jmeno.webu/services/dataservice.svc/banners(1) a díky slovu banner v URL dostane zpátky “kulový”.

Oprava specifickou try-catch konstrukcí namísto globálního odchycení chyby (se zalogováním chyby a restartem aplikace) je triviální. Přesto ale zůstává pachuť v ústech “co mi to s tou aplikací provedli”.

P.S. Radikální řešení s přejmenováním části URL z Banners na BannXXXXers jsem z etických důvodů zamítnul :-)