Se zájmem jsem si přečetl diskusi k článku http://blog.vyvojar.cz/filcon/archive/2006/09/13/9360.aspx - velmi poučné.

Pro lepší pochopení se pokusím přidat pohled i z druhé strany (chtělo by se mi říct barikády, přestože s nikým nebojujeme). Takže pár bodů:

Peníze - již několik let máme na podobné akce zhruba stejný obnos peněz v dolarech (ne, nemáme kreditku k miliardám USD na účtu Microsoftu). Za těch pár let bohužel kurz dolaru klesl téměř na polovinu a náklady v ČR na cokoliv zhruba dvakrát stouply. Máte-li tedy pocit, že dříve bylo akcí víc a méně jsme šetřili, máte pravdu. I proto jsme počínaje loňskem začli hledat nové formáty - uveřejňování webcastů na http://www.microsoft.com/cze/msdn/webcasts/default.mspx a potom kompilát na DVD k objednání zdarma. Protože se vše osvědčilo, stejný přístup volíme i letos, již je tam první webcast.

Jídlo - souhlasím, že bagety jsou hnusné. Sám jsem si nedal. Viz též bod Peníze. Asi jsme měli dát na placené akci raději teplý oběd, i když by to o stovku zvedlo vstupné. Mimochodem, bageta v hotelu je zhruba 3x dražší než bageta na benzínce, a často je chuťově horší.

Začátečníci vs. pokročilí - vzhledem k bodu peníze jsme se rozhodli dělat tyto masové akce pro široké publikum (tj. spíše jako úvodní seznámení). Kdo zná hodnocení na TechEdu, snažíme se dělat přednášky úrovně 200. Kdo má zájem o pokročilejší věci, může zajít na akce do MS do Akvárka - koná se tam řada akcí, upoutávky jsou zveřejňovány na blogu naší skupiny http://blogs.msdn.com/vyvojari/default.aspx. Do vánoc též budu přednášet 4 pokročilé semináře o týmovém vývoji - seznam na http://www.microsoft.com/cze/msdn/events/default.mspx?audience=dev. Akce v Akvárku jsou finančně výhodné, i když kapacita je omezená (což u pokročilých akcí celkem nevadí). Výhrady k "příliš začátečnickém" charakteru prvního dne DevDays ale moc neberu, bylo na to upozorněno již v pozvánce.

Přednášející - nehodlám rozhodně nikoho hodnotit. Je faktem, že přednášet před 10 a před 100kami lidí je rozdíl a každý není kladně elektrizován davy jako já :-) Mezi úrovní znalostí a úrovní prezentace není žádná souvislost, plně souhlasím s komentáři. Pokud máte pocit, že byste to zvládli lépe než některý přednášející, zvolte si téma a přijďte si ho vyzkoušet do našeho Akvárka (viz http://blogs.msdn.com/vyvojari/archive/2006/09/07/744444.aspx). Vězte, že je to zkušenost k nezaplacení.