Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc

C# Projects

Malá řešení pro velké projekty.
Jak jsem přišel zase jednou s křížkem po funuse.

Není tomu dávno, co mě jakási náhoda zavedla na stránky vyvojar.cz. Možná byly dokonale skryty před mými zraky, možná málo křičely do světa, těžko říci. Každopádně ihned po mém příchodu jsem si všiml zajímavého příspěvku, který pojednával o soutěži 'Komponenta roku'. Tento nezůstal mnou bez povšimnutí, stejně tak jako odkazy na stránky tvůrců komponent a hodnocení porotců. I povzdechl jsem si, že je škoda že jsem to nevěděl dříve, protože bych se jistě také zůčastnil a docela jistě bych se umístil. Vím, že mi rozumíte, neboť ego každého programátora jest věcí velikou a nepopiratelnou a tedy dobře chápete, proč říkám, že bych se 'jistě umístil'. Neúspěch je možný pouze v přípdě, že porotci jsou hloupí, nedosahují mých výšin a v životě neviděli pořádně napsanou komponentu, natož aby sami nějakou vyplodili Smile

(Tak jsem zvědavý, zda existují méně chápaví a zda dostanu za tento příspěvek, resp jeho úvod řádný céres.)

Nicméně zpět k soutěži již proběhnuvší. Všechna řešení byla velmi zajímavá nicméně jedno mě zaujalo více než ta ostatní. Jednalo se o komponentu CanvasControl. Proč mě tolik zaujala? Protože řešila v podstatě to samé, co jsem kdysi řešil já. Generování obrázku do stránky bez nutnosti jeho existence. V mém případě se jednalo o vygenerovaný histogram na základě zadané URL fotografie.

Pro ty z vás, kteří nevědí co je to histogram: jedná se o grafické znázornění úrovní jednotlivých odstínů barev ve fotografii.
Ti z vás, kteří fotografují a občas pošlou svou fotografii do nějaké té webové galerie, která je mimochodem plná kritiků, kteří hodnotí vaše dílo co do kvality kompoziční, technické tak i  emocionální dobře vědí, že termín 'histogram' je velmi oblíben právě u těchto kritiků. Proč? Protože histogram neukecáte. Můžete tvrdit, že dotyčný kritik má špatně seřízený monitor, když nevidí kresbu v nejtmavších místech vaší fotografie, nebo když kritizuje 'vypálená' místa na lících vaší milé která vám stála modelem, ale stačí aby se člověk podíval na histogram té fotografie a má jasno.

Takže toliko k histogramu. A právě pro takové galerie, nebo pro takové kritiky, (potažmo pro sebe) jsem kdysi napsal tuto komponentu. Bohužel se mi ji nepodařilo rozeběhnout na svém venkovním webhostingu. Na mém vlastním IIS běhá, ale u mého providera ne. Zkusil jsem použít GenericHandler, ale bez výsledku. Zatím zjišťuji, jestli je ashx zpracováván standardní cestou, případně jestli mu nevadí nějaká knihovna kterou jsem použil. Možná že by mohl být problém v knihovně System.Net, která asi není na webhostingu trusted a já ji užívám pro vytvoření HttpWebRequestu pro získání streamu vzdáleného obrázku. Až si vyšťourm řešení z nosu, dám vědět a řeknete mi, zda by měla taková komponenta šanci na umístění (Tedy pokud nejste hloupí) Wink

Posted: 7. února 2007 16:20 by MirekE

Komentář

Žádné komentáře

Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.
Vyvojar.cz na prodej!