Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Mazinův blog o SharePointu

Potíž s vyhledáváním v novém UI knihoven dokumentů a seznamů v SharePointu Online

Změnu v designu knihoven a dokumentů v SharePointu Online jste už určitě zaregistrovali. Někomu se líbí, někomu ne, někomu určitě chybí customizace, které přestaly fungovat s novým vzhledem. Dnes se chci zaměřit na jednu funkci, která byla určitě míněna jako pomoc uživatelům, ale nějak se to úplně nepovedlo. Řeč je o vyhledávání v seznamech a knihovnách:

Takto to vypadá, když zadáte hledat “cz”:

Když zkusím najít “ech”:

 

A další pokus, tentokrát s hledáním “gre”:

Jak se zdá, vyhledávání probíhá jako hledání na začátku slov. A hledá i v obsahu dokumentu, protože Gre se v názvu dokumentu nikde neobjevuje. Zatím je to fajn, horší ale je, co se stane, když kliknete na odkaz See more results:

Zato, když ke hledání přidáme hvězdičku, tak už se něco objeví:

 

Co se tedy děje?

Při hledání pomocí pole nahoře se zavolá následující URL (zkráceno): https://tenant.sharepoint.com/teamsite/_api/search/query?querytext=%27((gre)%20OR%20(gre*))%27

V případě stisku tlačítka See more results se zavolá následující: https://tenant.sharepoint.com/teamsite/_api/web/GetList(@listUrl)/RenderListDataAsStream?@listUrl=%27%2Fteamsite%2FSmlouvy%27&View=b3cc2ef9-0349-4242-aafa-826a6890fbf3&InplaceSearchQuery=gre

Ze srovnání je vidět, že zatímco v prvním případě se vyhledává po URL dekódování '((gre) OR (gre*))', tak ve druhém případě se hledá pouze a jenom gre. Díky tomu tlačítko pro zobrazení více výsledků jich většinou zobrazí méně. Smutný obličej Přidáním * si můžete pomoci, ale není to všelék. Snad to někdo časem opraví.

Zveřejněno 17. října 2016 22:00 by mazin

Komentář

Žádné komentáře
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.

About mazin

V občance mám v kolonce jméno uvedeno Jan Vaněk. Věnuji se SharePointu přes 8 let. Hlavně jako architekt, programátor a autor pilotů a prototypů. Rád se totiž šťourám v tom, co má SharePoint "pod kapotou". A když narazím na něco zajímavého, napíšu o tom článek. Kromě toho občas přednáším, publikuju na Codeplexu a odpovídám na StackExchange. Jsem MVP, MCT, MCSD, MCITP, MCDBA a Certified Scrum Master.

Syndication

News

  • Web Developer
  • Enterprise Application Developer

  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Application Development
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Application Development
  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Configuration
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Configuration
  • .Net Framework 2.0, Distributed Applications
  • .Net Framework 2.0, Web Applications
  • .Net Framework 2.0, Windows Applications
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!