Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Mazinův blog o SharePointu

SharePoint 2016 IT Preview

Včera byla uvolněna ke stažení první veřejně dostupná verze SharePointu 2016. Stáhnout se dá odsud.

K jejímu zprovoznění budete potřebovat Windows Server 2012R2. V ostatních požadavcích se download stránka odvolává na požadavky SharePoint Serveru 2013. Tak snad to nebude takový nárůst požadovaného výkonu jako mezi SharePointem 2010 a 2013.

Samozřejmě se jedná o rannou verzi, která se bude dále rozvíjet do betaverze (plánována na Q4 2015) až k RTM (měla by být v Q2 2016).

Už od instalace, resp. od konfigurace prosakují nové funkce. Po zadání informací jako je SQL server a přístupový účet k němu, se zobrazí výběr jedné z rolí, kterou může SharePoint server zastávat. Kromě standardní volby Single-server farm si můžete zvolit Web End, Application, Distributed Cache, Search, Specialized Role. Ty mají usnadnit nasazení víceserverových farem kde jednotlivé servery mají své role. Volba Specialized Role je určena pro instalaci serverů do farmy dedikovaných aplikačním službám jako jsou Managed Metadata service, Excel Services a podobně.

SharePoint 2016 je postaven na stejném jádře jako SharePoint Online. To sebou přináší některé věci, které znáte z SharePoint Online. Díky tomu je podoba nového bližší online verzi včetně např. app luncher. Podobně se přiblíží Online verzi i sdílení.

Z SharePointu Online si také nový SharePoint přináší nový způsob aktualizací, jehož cílem je provádět aktualizace živě bez výpadku dostupnosti. Kromě toho dojde ke zmenšení aktualizačních balíčků.

I přes určité sblížení s SharePointem Online mějte na paměti, že toto se bude týkat hlavně UI, funkčně se bude rozdíl mezi SharePoint Online a SharePoint on-premise zvětšovat.

Pokud se chcete zapojit do hlasování o tom, která funkce by se měla v konečné podobě SharePointu objevit, můžete to udělat pomocí webu UserVoice. Dosud objevené a popsané chyby ale i rady najdete na TechNet fóru.

Přeji hodně úspěchů při testování!

Zveřejněno 25. srpna 2015 20:03 by mazin

Komentář

Žádné komentáře
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.

About mazin

V občance mám v kolonce jméno uvedeno Jan Vaněk. Věnuji se SharePointu přes 8 let. Hlavně jako architekt, programátor a autor pilotů a prototypů. Rád se totiž šťourám v tom, co má SharePoint "pod kapotou". A když narazím na něco zajímavého, napíšu o tom článek. Kromě toho občas přednáším, publikuju na Codeplexu a odpovídám na StackExchange. Jsem MVP, MCT, MCSD, MCITP, MCDBA a Certified Scrum Master.

Syndication

News

  • Web Developer
  • Enterprise Application Developer

  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Application Development
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Application Development
  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Configuration
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Configuration
  • .Net Framework 2.0, Distributed Applications
  • .Net Framework 2.0, Web Applications
  • .Net Framework 2.0, Windows Applications
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!