Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Mazinův blog o SharePointu

Chyba při rozcházení Windows Azure Workflow 1.0 Beta

Vyšla nová verze SharePointu 2013. Zatím tedy jako Preview, ale i tak si zaslouží prozkoumání. Jednou z výrazných novinek je změna v hostování workflow. Jednak byl proveden upgrade použitého Workflow Runtime z verze 3.5 na 4.5. Taky byla celá funkcionalita vytažena do samostatného produktu, který se jmenuje Windows Azure Workflow. Z důvodů zpětné kompatibility SharePoint 2013 sám obsahuje původní Workflow Runtime, takže již vytvořená workflow vám budou fungovat.

Při rozcházení jsem ale narazil na jeden problém. Evidentně udělali soudruzi z Redmontu někde chybu. Věřím, že ve finální verzi bude odstraněna. Je to typická chyba, kdy programátor nevezme v úvahu nastavení místního prostředí. Instalace proběhla v pořádku, ale problém nastal v konfiguraci. Konfigurační průvodce sice doběhl v pořádku. Workflow služba (Workflow Service Backend) ale neběžela a při pokusu o spuštění padala s chybou s nicneříkající chybou v EventLogu. Bylo nutné prozkoumat ještě log služby. Ten najdete také v EventLogu v sekci "Applications and Services Logs\Microsoft-Workflow\Operational". Zde najdete chybu "'WorkflowServiceMaxDispatcherFailureRate' is not formatted correctly. The configuration string should be parsable to a 'Single' type. Current config value is '0.1'.'" Problém byl tedy v konfigurační databázi (WFResourceManagementDB). Ta obsahuje tabulku WorkflowServiceConfig, ve které jsou uloženy konfigurační údaje. Jde o klasickou tabulku typu klíč - hodnota (v tomto případě sloupce ConfigName a ConfigValue). Oba údaje jsou řetězce. Instalace vytvořila pár WorkflowServiceMaxDispatcherFailureRate (viz. text chyby) s hodnotou "0.1". Nicméně služba při startu se snažila tento řetězec zpracovat jako číslo, ale to padalo. Když jsem hodnotu upravil na "0,1", služba se rozeběhla. Evidentně se to pokoušela zpracovat česky. A to i přesto, že server byl nainstalován anglicky. Formát čísel apod. byly sice nastaveny na češtinu, ale i když jsem to změnil na angličtinu, tak to nepomohlo.

Přeji úspěšné testování.

Zveřejněno 3. září 2012 20:35 by mazin

Komentář

Žádné komentáře
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.

About mazin

V občance mám v kolonce jméno uvedeno Jan Vaněk. Věnuji se SharePointu přes 8 let. Hlavně jako architekt, programátor a autor pilotů a prototypů. Rád se totiž šťourám v tom, co má SharePoint "pod kapotou". A když narazím na něco zajímavého, napíšu o tom článek. Kromě toho občas přednáším, publikuju na Codeplexu a odpovídám na StackExchange. Jsem MVP, MCT, MCSD, MCITP, MCDBA a Certified Scrum Master.

Syndication

News

  • Web Developer
  • Enterprise Application Developer

  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Application Development
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Application Development
  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Configuration
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Configuration
  • .Net Framework 2.0, Distributed Applications
  • .Net Framework 2.0, Web Applications
  • .Net Framework 2.0, Windows Applications
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!