Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Mazinův blog o SharePointu

Chyba v SPSiteDataQuery

Tahle chyba mě stála spoustu energie, než se mi podařilo přijít na to, kde přesně je zakopaný pes.

O SPSiteDataQuery jsem psal ve článku SPSiteDataQuery a CrossListQueryInfo.

Vytvořil jsem webpart, ve kterém používám zmiňovaný objekt k zobrazení dokumentů roztříděných podle různých vlastností. Funguje to tak, že uživatel postupně vybírá hodnoty jednotlivých vlastností a tím omezuje dokumenty, které se mu zobrazí. Většinou to funguje dobře. Jenže...

Použil jsem dotaz na získání hodnot sloupce A (sloupec jsem použil ve viewfields). Pomocí vlastnosti Query jsem omezil výsledky na typ obsahu, který vlastnost A obsahuje. V mém konkrétním případě se mi vrátilo 71 záznamů. Jednou z hodnot vlastnosti A byla hodnota test. Mělo ji 6 záznamů. Následně jsem rozšířil podmínku tak, aby se navíc testovala právě hodnota test ve sloupci A. Pomocí nastavení viewfields jsem zjišťoval tentokrát hodnoty ve sloupci B. Očekával jsem, že dostanu 6 záznamů z předchozího dotazu, jen získám hodnoty ze sloupce B. Velmi jsem se mýlil. Vrátil se mi 1 záznam. Shodou okolností to byl jeden z těch 71 záznamů z výsledku předchozího dotazu. Jenže ten měl ve vlastnosti A něco úplně jiného než test. To nabourává důvěru v to, co se dá pomocí objektu SPSiteDataQuery najít. Proto jsem tento problém reportoval MS jako bug a ten ho teď řeší. Uvidíme s jakým výsledkem.

Naštěstí jsem mezitím našel řešení. Stačí nechat sloupec A, který je součástí podmínky, i mezi sloupci ve viewfields a vše už funguje jak má. Bohužel se tím zvyšuje množství dat získávaných z databáze. Na druhou stranu to aspoň funguje a vrací výsledky, které má.

Zveřejněno 16. října 2011 23:00 by mazin
Vedeno pod: ,

Komentář

Žádné komentáře
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.

About mazin

V občance mám v kolonce jméno uvedeno Jan Vaněk. Věnuji se SharePointu přes 8 let. Hlavně jako architekt, programátor a autor pilotů a prototypů. Rád se totiž šťourám v tom, co má SharePoint "pod kapotou". A když narazím na něco zajímavého, napíšu o tom článek. Kromě toho občas přednáším, publikuju na Codeplexu a odpovídám na StackExchange. Jsem MVP, MCT, MCSD, MCITP, MCDBA a Certified Scrum Master.

Syndication

News

  • Web Developer
  • Enterprise Application Developer

  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Application Development
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Application Development
  • Microsoft Office SharePoint Server 2007, Configuration
  • Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Configuration
  • .Net Framework 2.0, Distributed Applications
  • .Net Framework 2.0, Web Applications
  • .Net Framework 2.0, Windows Applications
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!