Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Martinowo

Technologie, zajímavosti a .NET

Vista WGA a ještě přísnější pravidla a zajímavost SP2 pro SQL Server 2005

Zaujal mě příspěvek na CDR.cz (Ballmer slibuje, že přitvrdí s WGA). Nepatřím prozatím do rodiny uživatelů Visty, ale politika, kterou uplatňuje Microsoft vůči legálním uživatelům nepovažuji za štastnou. Nemožnost čisté instalace Upgrade verze - starším verzím postačovalo instalační médium původní verze, diskutované problémy okolo deaktivace čísla původní instalace při Upgrade a taky například problém kolizí dualbootu a Restore Pointu na disku s Vista a XP - sám jsem zažil při testování Visty - vyústilo ve dvoudenní reinstalaci vyvojářského systému; to všechno mi nepřijde jako dobré atributy. Jsem vývojář a technologie Microsoftu mě živí, přesto polarita, kterou Microsoft podobně kontroverzním typem politiky vyvolává neprospívá žádné ze stran.

Podle mého názoru komunita vyvojářů i uživatelů miluje vlastnosti software, které jim zlehčí nebo usnadní život. Podobnou drobnost jsem našel dnes po instalaci SP2 pro SQL Server 2005, Management Studio má navíc rozlišení polí na NULL:

Tenhle příspěvek je rozedraný jak svědomí vývojáře nad kompromisy kódu. Přesto má-li mít závěr, přál bych si spoustu věcí jako objevená vlastnost SP2 a málo omezení v software. Můj kancelářský kolega jehož jméno nemohu prozradit používá spojení krásný software. Hezké ne ?

Zveřejněno 20. února 2007 21:30 by martin

Komentář

Žádné komentáře
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!