Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Jan Javanský

Další MCAD mezi námi :-)

Konečně jsem se dokopal a udělal jsem třetí zkoušku. Díky tomu jsem se “stal" Microsoft Certified Application Developer pro Microsoft .NET . :-)

Udělal jsem následující zkoušky:
Developing and Implementing Windows®-based Applications with Microsoft® Visual C#™ .NET and Microsoft® Visual Studio® .NET (70-316)
Developing and Implementing Web Applications with Microsoft® Visual C#™ .NET and Microsoft® Visual Studio® .NET (70-315)
Developing XML Web Services and Server Components with Microsoft Visual C# .NET and the Microsoft .NET Framework (70-320)

Zveřejněno 29. srpna 2006 8:21 by janj
Vedeno pod:

Komentář

 

filc napsal:

grats a ted smele do 50-571 :)
srpna 29, 2006 8:28
 

Martin napsal:

Gratuluji i když upřímně řečeno ani to neumím přeložit natož tak pochopit co ta zkouška obnáší.
Jsem bezejmenný programátor v Delphi a tam nic takového není. Kdysi jedno fórum vyhodnotilo jistého P.V. jako nejlepšího Delphistu a byl po zásluze oceněn verzí svého oblíbeného produktu. Tedy asi jakási obdoba MVP.
Můžeš tedy nám prostým kodérům říci jak jsou tyto zkoušky významné pro budoucí rozvoj osobnosti a tak obecně?
srpna 29, 2006 9:46
 

pr napsal:

Významné pro budoucí rozvoj osobnosti to moc není, spíše pro rozvoj vůči zaměstnavateli potažmo zákazníkovi ;-)

Vyhodnoceni jistého Petra Voneše bych postavil na mnohem větší úroveň protože byl vyhodnocen komunitou za své činny a prokázané znalosti ...
srpna 29, 2006 9:59
 

cvalik napsal:

Gratulujem :)

to Martin : ono skusky samotne su len nieco ako v skole ze si dokazes ze nieco vies a mas schopnost sa to naucit. Omnoho dolezitejsie su pre firmu ci z marketingoveho hladiska (kolko mame cert. ludi do katalogov), alebo pri predstaveni klientovi tymu a nehovoriac o tom ze ked sa pracuje na tenderi je to obcas VELMI DOLEZITA VEC....
v neposlednej rade tym sa mozno zvysi trosku tvoja trhova cena a tym aj plat :)))
srpna 29, 2006 10:03
 

Martin napsal:

pr: tak tak.... i já mu tehdy tleskal, když tu cenu dostával.

cvalik:
A je to asi tak důležité jako ISO 9001? A kdybys měl toho člověka přijmout podíváš se na jeho certifikace? Nebo se podíváš za něj a uvidíš jaká programátorská práce za ním stojí? Zde v kategorii C# je pouze tento odkaz tedy zatím nic co by stálo za řeč.

Jaké to pokroucené pohledy máme na tento svět? Proč hodnotíme lidi dle jejich znalostí, které ač neaplikovali v praxi přesto se jimi honosí? Vedle mne sedí člověk, který umí T-SQL lépe než já (a já mám na to titul, on má učňák), já mu dokonce kdysi vysvětloval select, inner join a co je to trigger. Dnes píše tak, že všechny SP píše on sám a já dělám vizuální část.

A má tržní cena se rovná s prominutím pytli sraček. Nevím, kde to žijete ale zde máme všichni smlouvu na půl roku a pak buď ji prodlouží nebo ne a MCAD by mi s tím asi nepomohl i kdyby byl červený.

P.S. Vyspal jsem se výborně, pokud by se někdo ptal.

srpna 29, 2006 10:19
 

cvalik napsal:

to MArtin : Samozrejme s vami suhlasim ze je to PRIMARNE o tom co viem a nie ci mam Ing, MCAD a pod tituly....

Ale kludne si o "Dolezitosti" povieme viac ked sa nebudete moct zucastnit nejakeho tendru pretoze vas tym nema dostatocny pocet certifikovanych ludi a nemaju danu certifikaciu (a verte mi ze zadavacky sa takto robia aby sa zuzil pocet firiem co to splna!!!!)....
darmo vedla vas sedi max. guru na SQL ked ho NEALOKUJEM..... je to trochu extremny pripad....
Hold svet je zvrateny... a v businesse to plati X krat viac
srpna 29, 2006 10:33
 

Martin napsal:

Ty "tendry" by mě dost zajímaly. IMHO to musí smrdět jako ryba už od hlavy, když je dostatečný počet certifikovaných lidí kritériem pro účast.
Neboli se někdo zeptá... "Máte dostatečný počet odborníků"? A Vy na to "Máme". "Tak nám ukažte jejich bumážky" a Vy vytasíte nějaké papíry.
Co se mého kolegy týče ten by asi s učňákem a neověnčen vavříny zkoušek like '70-%' s tendry těžko pomohl. Ale jinak by byl platným členem týmu. Tedy ho nedegraduje jeho znalost ale držení certifikátu.

srpna 29, 2006 10:58
 

Mike napsal:

Papír nadevše
Např. ve státní správě se pracovník s VŠ počítá za dva. A protože plat vedoucího je odvozen i od počtu podřízených, je jasné, že raději vezme "blbého" s VŠ než "genia" bez papírů
srpna 29, 2006 11:48
 

Lucius napsal:

Upříme je zde někdo kdo dělá pro státní správu?
srpna 29, 2006 12:12
 

JanJ napsal:

Děkuji za gratulace :-)

Souhlasím s tím,že záleží co člověk umí a jak je použitelnej než kolik má certifikací,ale taky to nemusí platit vždy.
srpna 29, 2006 12:14
 

Pavel napsal:

No tak to se snad radosti pujdu ozrat...

Martin: prirovnani k ISO 9001 je trefne. Prakticka zbytecnost techto certifikatu je umerna nakladnosti jejich ziskani a "politicke" dulezitosti. Jejich drzitele vytvareji dojem, ze jsou vic nez ti ostatni, za vydatne podpory vydavatelu certifikatu, kteri si velice slusne masti kapsu. Zkusenosti, kvalita prace, zodpovednost a dalsi vlastnosti se tezko kvantifikuji, kdezto tituly lze vyjmenovat snadno. Bohuzel, takova je realita (viz treba http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201">http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201 a dalsi clanky na http://www.dfens-cz.com ). Tobe nebo Tvemu kolegovi se muze stat, ze vas jednou nahradi nejaky ambiciozni MCAD, BFLM nebo PSVZ.
srpna 29, 2006 12:40
 

JanJ napsal:

filc: 50-571? .-)
srpna 29, 2006 12:54
 

Karel z Brna napsal:

>Upříme je zde někdo kdo dělá pro státní správu?
Ja :)
srpna 30, 2006 7:34
 

filc napsal:

tesne vedle :), myslel jsem 70-551
http://www.microsoft.com/learning/exams/70-551.asp
srpna 30, 2006 9:19
 

JanJ napsal:

filc: dík, myslel jsem si, že je to tahle :-)
srpna 30, 2006 9:27
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!