Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

Hunter's page

Jsem tu a stojím při vás :D

.PDB aneb nenávidím motorolu

Týden začal skvěle.Dostal jsem zakázku na předělání ifnormačního systému z Palm OS na windows 2003 for pocket PC. Časem se vyskytlo několik zajímavých problémů:
1) zaboha jsem nebyl schopen načíst databázový systém .PDB.Asi po dni zkoušení jsem se zeptal kamaráda no a z něho vypadl cca. po další hodině skvělý poznatek:"Motorolácký systémy maj opačně byty".Takže problém číslo jedna vyřešen. Další velikou záhadou mi bylo,proč nemůžu načíst indexové pole,tak jsem tento problém přeskočil a dal se na načítání dat.To je již vše naštěstí vyřešeno no a dnes ráno se vyřešilo i načítání indexů -> ten,co dělal systém pro PalmOS nějak nerespektoval standarty a s chutí si změnil strukturu indexů :D

2)Nikdy jsem neviděl horší aplikaci,jak simulátor PDA pod M$ Visual Studiem.Nenašel jsem způsob,jak tam nahrát nějaké přídavné soubory.To jde jen ve verzi "legacy" no a do té se mi podaří deploy stěží jednou za hodinu...
Zveřejněno 11. dubna 2005 19:46 by hunter

Komentář

 

Mifko napsal:

ahoj.

neviem co presne myslis pod pojmom "pridavne subory", ale ked som tam chcel dostat nejaky subor, tak som ho proste pridal vo vs.net do solution (napriklad aj exe subor inej aplikacie).

je to take divne riesenie, ale v ramci mojho polhodinoveho testovania simulatoru pda to fungovalo :)
dubna 11, 2005 21:39
 

Michal napsal:

ja take se simulatorem nemel vetsi problemy.

pravda, donutit ho emulovat GPRS spojeni, posilani SMS apod (u smartphone) je ponekud marne, ale zbytek funguje docela dobre....
dubna 12, 2005 0:35
 

Hunter napsal:

Ahoj

to Mifko:
Přidat soubory přímo do solutionu mě ani náhodou nenapadlo.Zkusím to.

to Michal:
Mám VS2005 a v tom je to něco hrozného.Snažím se používat verzi "legacy",protože v ní si můžu nasdílet disk jako Storage Card.Bohužel při pokusu o deploy mi to tak v 80-90% hodí deployment error.Ta původní verze to nedělá tak často,ale taky
dubna 12, 2005 7:41
 

Martin Vobr napsal:

Kde jste sehnal finalni verzi VS2005, kdyz ma byt zverejnena nejdrive za pul roku a v soucasnosti neni dostupna ani beta2?

Pokud ovsem vyvijite na velmi rane bete (ktera dokonce ani neni feature complete!) tak proc se divite, ze je to pomale a castecne nefunkcni? :-)

Mozna nebude od veci zvazit, jestli nebude vhodne pro komercni vyvoj (pisete ze delate na nejake zakazce) zkusit radeji pouzit stabilni verzi vyvojoveho nastroje - napriklad VS.NET 2003.
dubna 12, 2005 9:05
 

Hunter napsal:

Mě ta 2005 vyhovuje.Zvyknul jsem si na ní a nejednou se mi stalo,že kamarád měl nějaké zdrojáky,nemohl je rozjet a když je přeposlal mě,tak to 2005,respektive .NET 2.0 skompiloval bez problémů.S 2005kou jsem neměl jediný problém krom zmiňovaného problému se simulátorem.
Jediné,co jsem doposavaď výrazně postrádal byla funkce,co umí vygenerovat z komentářů dokumentační web.
dubna 12, 2005 10:27
 

Martin Vobr napsal:

Ad VS.NET 2005 - ok, proti gustu zadny disputat. Prijde mi ale mirne zvlastni podivovat se ze beta neni plne funkcni.

Pro generovani komentaru muzete zkusit NDoc http://ndoc.sourceforge.net/. V Rebexu s tim generujem helpy ke komponentam a vysledek vypada mozna i o fous lepe nez helpy generovane z vs.net (priklad: http://www.rebex.net/ftp.net/doc/)


dubna 12, 2005 11:11
 

Martin Kovar napsal:

To Martin Vobr: Jen bych chtel upozornit, ze TOC vlevo mi dela problemy v Opere - spatne se zvetsuje frame po rozbaleni uzlu stromu.
dubna 13, 2005 8:53
 

Martin Vobr napsal:

To Martin Kovar: Dik za info, podivam se na to. Muzete mi poslat na mail (martin.vobr@rebex.cz) jakou verzi opery a jaky os pouzivate?
dubna 15, 2005 16:00
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.
Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!