Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc

FYKovo bloggg

2 + 2 = 5 ... při extrémně velkých hodnotách dvou.
Jak se dostat z Japonska do Číny
 1. Jdi na Google Mapy.
 2. Dej "Vyhledej trasu".
 3. Napiš Japan jako startovní pozici.
 4. Napiš China jako cíl.
 5. Jdi na krok číslo 43 tvojí cesty.

Asi to je starý, já jsem to objevil až teď, ale pobavilo mě to převelice. A kdyby snad na kroku 43 té cesty nebylo nic tak zábavného, tak už možná Google našel lepší cestu. Pokud se tak stane, dejte vědět, přiložím sem screenshot.

 

Update 11.11.2010:

Místo do Číny zkuste jet do USA. Mně to teda v bodě 27. poradilo Přeplujte na kajaku přes Tichý oceán. Nějakých pouhých 6 243 km :)

Posted 9. listopadu 2010 9:55 by fyaghob | 157 Comments

Kam se poděla novinářská hrdost?

Dnes jsem po dlouhé době popustil uzdu svému čtení chtivému oku a otevřel několik článků, které jsem vybral ze svého Google Reader seznamu. Narazil jsem na článek “Mobilní kancelář odvezete jako kolečko s trávou kamkoliv”. Už samotný nadpis mě zaujal, neboť s kolečkama trávy mám své zkušenosti :) Samotný článek vcelku nic moc, samotná mobilní kancelář mě také nezaujala. Co mě ale zaujalo, byl nadpis jedné kapitoly “Odolnost nábytku zvěčuje nátěr polyurea”. Ano, čtete dobře, zvěčuje.

zvecuje

Tak si jen říkám, v době všemožných spellcheckerů … to tomu autorovi ani jeden čtenář nestál za to, aby si článek po sobě přečetl? Kam se poděla novinářská hrdost?

Posted 30. července 2010 9:26 by fyaghob | 179 Comments

MCTS: SQL Server 2005

Nemám to tak úplně ve zvyku, ale tentokrát se pochlubit musím. Včera se mi podařilo zdolat zkoušku 70-431, takže teď jsem prý "Microsoft Certified Technology Specialist: SQL Server 2005". Nu, nevím, nic na sobě nepozoruju, takže to zase až tak velkej dopad mít nebude.

Ale chtěl jsem se při té příležitosti pozastavit nad tou vlastní certifikační procedurou/zkouškou. 35 teoretických otázek, 15 praktických. OK, to bych bral, evidentně jsou tam nastavený nějaký váhy, kde praktický otázky jsou za víc bodů. Výrazně víc bodů. Co už mi tak úplně nesedělo je, že nemáte k dispozici BOL. Podle mého přeci nemusím umět všechno zpaměti, musím ale umět najít řešení problému. Je to takové jednoúčelové učení, jen pro tuto zkoušku. Přitom by podle mého stačilo, aby BOL byly k dispozici a zkrátila se o něco doba na odpovědi. Když nějakej ňouma bude hledat odpověď na každou otázku, tak to nestihne. Normální admin většinu věcí ví a zná a jen nějaký špeky potřebuje ověřit. V praktické části jsem byl dost rozhozen semi-GUI simulačním prostředím, které se tváří jako SSMS nebo jeho vybrané části. Co není pro danou simulaci potřebné, není k dispozici a zobrazuje to takovej alert. Na jednu stranu dobrá pomůcka, neboť kam není zakázán přístup, tam se zjevně musí něco stát, na druhou stranu chybí ten pohled na problém z více stran a na více aspektů. Ale přežít se to dá.

Jak jsem na začátku uvedl, nevím, jestli mě certifikace udělá lepším. Ale jedno je jisté, díky tomu, že jsem se na tuto zkoušku snažil připravit co nejlépe, jsem zkonzumoval tolik relevantní literatury (a zjistil takovejch věcí, o kterých jsem do té doby jen matně tušil), že bych se normálně k takovému výkonu nevzepjal. Což je možná ten nejlepší důsledek této zkoušky.

Když už jsme u té literatury, můžu jenom doporučit TestKing 70-431 Q&A with explanations, dále pak je dobrá příprava v MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-431) a jako poslední kousek jsem používal MCTS: Microsoft SQL Server 2005 Implementation and Maintenance Study Guide: Exam 70-431

Na závěr bych si dovolil parafrázovat jednu světoznámou větu:
Je to malý krok pro lidstvo, ale velký skok pro mě.

Posted 30. března 2007 11:34 by fyaghob | 22 Comments

Vedeno pod:

V tiché vzpomínce...

Nejdřív, než se do tohoto článku začtete vás chci upozornit, že není vůbec o technice, IT, HW/SW a že asi ani nebude vtipný.

V pátek jsem absolvoval poslední rozloučení s kamarádem. Umřel ve věku nedožitých 40ti let. Táta od 2 kluků. Ta zběsilá nemoc si prostě nevybírá. Tak to prostě je.

Poslední rozloučení se konalo v kostele. Důstojné prostředí. Taky se tam vešlo spousta rodinných pozůstalých, známých a přátel, kteří se přišli rozloučit. Smutné setkání. Pak začala mše, kde pan farář nejprve promluvil o zesnulém. To ještě bylo v pořádku. Co mě ale úplně rozhodilo bylo, že zbytek obřadu byl zaměřen na velebení jistých personifikovaných entit duševního charakteru, které s životem zesnulého neměly co do činění. Bohužel, je pro mě nepřijatelné, že vše, co kamarád zakusil, byl projev lásky boží. Rozhodně nejsem přesvědčen, že by 11tiletý boj s rakovinou byl nějakou laskavostí. Další dogma pro mě nepřijatelné bylo, že se dostane zpátky k bohu, do božího domu, že se "vrací zpátky" (celý to vysvětlení sem nebudu psát, ve zkratce smrt znamená návrat k bohu, od kterého jsme se narozením vzdálili). Pro rodinu a pro nás kamarády by bylo lepší, kdyby tady zůstal. Pro jeho 2 kluky, kteří teď nemají tátu by to bylo rozhodně přínosnější. Lásku boží bych byl schopen uznat jedině v tom bodě, že ho už nic nebolí a proto že si jej k sobě povolal. Ale tohle vysvětlení pokulhává i mě samotnýmu.

Bohužel, přišly ještě další okamžiky "hrůzy". A to byly žalozpěvy a další liturgicko-hudební kreace. Předzpěvák žalmů bohužel nebyl bohem obdařen hlasovým fondem vhodným pro tyto příležitosti. Stejně tak skupinka dam staršího věku doprovázející varhaníka, snažícího se najít sem tam aspoň správnou klapku. Neberte to prosím ode mne jako znevažování nějaké kultury či tradice. Jen mi v kontextu probíhajícího rozloučení přišlo neskutečně smutné, že na jeho poslední cestě ho doprovází taková hudební produkce. Přitom ten člověk miloval Kissáky, ACDC, Floydy, Black Sabbath a další kapely, které známe, které mají zvuk a sílu.

V porovnání s tímto obřadem pak musím vzpomenout civilní obřady rozloučení, kterých jsem byl už také účasten. Neosobní pracovník pohřebního ústavu pronese neosobní řeč, zazní nějaké smutné písně, rakev zajede/odjede či jinak zmizí ... a u dveří se srazíte s další skupinou truchlících, které čeká stejný neosobní pracovník ... atd. Ani tento způsob mi nevyhovuje. Neosobní pracovníci, časový plán, jeden za druhým, jak na lince.

Chtěl bych jakousi instituci, kde by proběhla symbióza obou obřadů. Moje představa je taková, že se v důstojném prostředí sejdou všichni, kteří se rozloučit chtějí. Někdo zesnulému blízký se s ním za všechny rozloučí způsobem osobním, konkrétním. Zahraje hudba, která zesnulého doprovodí na jeho poslední cestě, taková hudba, kterou poslouchal a která mu určitě na cestě udělá radost. A nakonec se všichni odeberou do hospody, kde se všichni napijou se vzpomínkou na někoho, kdo už mezi nima není.

Poslední uvedené jsme s kamarády provedli. Sešli jsme se v hospodě, kde jsme vzpomněli všech veselých a krásných okamžiků s našim kamarádem. Vzpomněli jsme na to, jaký byl, jak jsme ho viděli my. A jak nám sakra chybí.

V tiché vzpomínce na tebe Luboši ... FYK

Posted 6. února 2006 11:24 by fyaghob | 15 Comments

Virtuální PDF tiskárna
Vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou potřeboval generovat dokumenty v PDF, začal jsem hledat nějaké rozumné řešení. Rozumné tedy znamená, že jsem nechtěl porušovat licence a zároveň jsem nechtěl platit nějak mnoho peněz, neboť jsem toto řešení potřeboval aplikovat najednou na zhruba 5 počítačů. Takže co s tím? Naštěstí jsem našel poměrně rychle velmi elegantní řešení. Pokud by se někomu z vás něco podobného hodilo, zde jsou zdroje a návod. No, ten návod si píšu taky pro sebe, kdybych potřeboval PDF tiskárnu rozchodit ještě někde jinde. Takže, vzhůru do boje:
 1. Stáhnout Ghostscript
 2. Stáhnout RedMon
 3. Vyrobit adresář c:\gs
 4. Nainstalovat Ghostscript do adresáře c:\gs. Vytvoří se adresáře gsverze a fonts.
 5. Vyrobit adresář c:\gs\redmon, do tohoto adresáře rozbalit redmon.zip a spustit setup.exe.
 6. Vytvořit virtuální PDF tiskárnu:
  1. Přidat novou lokální tiskárnu bez detekce plug&prejt.
  2. Vytvořit nový port: Redirected Port a nazvat jej např. RPT1: (nebo jak chcete)
  3. Vybrat vhodnou tiskárnu. Zde jsem z několika pramenů našel vhodné tiskárny: Apple Color LaserWriter 12/600 nebo HP Color LaserJet 4550 PS. Já jsem všude použil HP, ale tahle HP není ve Win2k (nebo jsem slepej a nevidím jí). Tak tam jsem použil Apple.
  4. Tiskárnu jsem nazval Ghostscript PDF Writer a nedávám její sdílení.
  5. NETISKNOUT TESTOVACÍ STRÁNKU. Teď ještě ne.
 7. V adresáři c:\gs vytvořit soubor pdfwrite.txt s tímto obsahem
  -IC:\gs\gsverze\lib;C:\gs\fonts
  -sDEVICE=pdfwrite
  -r600
  -dNOPAUSE
  -dSAFER
  -sPAPERSIZE=A4
  -dCompatibilityLevel=1.4
  -dPDFSETTINGS=/prepress
 8. Nakonfigurovat virtuální PDF tiskárnu:
  1. Otevřít vlastnosti nově vzniklé tiskárny.
  2. Na záložce Advanced nastavit: Print directly to the printer
  3. Na záložce Device Settings nastavit:
   • Send Ctrl-D After Each Job: No
   • Wait Timeout: 1 seconds
  4. Na záložce Ports vybrat RPT1: a Configure Port ...
   1. Redirect this port to the program: C:\gs\gsverze\bin\gswin32c.exe
   2. Arguments for this program are: @C:\gs\pdfwrite.txt -sOutputFile="%1" -c .setpdfwrite -f -
    Ta pomlčka nakonci tam taky patří.
   3. Output: Prompt for filename
   4. Run: Hidden
 9. Vytisknout zkušební stránku. Jestli jsem to všechno popsal dobře a taky udělal, mělo by se vás to zeptat na jméno a umístění PDF souboru a pak to vyrobit PDFko se standardní testovací stránkou Windows.
Uvedený postup není z mojí hlavy. Zdroje, ze kterých jsem čerpal:

Posted 6. února 2006 9:25 by fyaghob | 28 Comments

C-Jump
Už dlouho jsem se neozval do svého deníčku. Důvodů bylo několik, změnil jsem zaměstnavatele, pracovní pozici, vývojovou platformu ... A taky jsem neměl úplně o čem psát. Až teď ...
 
Dneska jsem objevil tuhle "báječnou" deskovou hru C-Jump. Vzpomněl jsem si na naší dávnou diskuzi ohledně vhodného programovacího jazyka pro děti. Přeli jsme se o vše možné a nikoho nás nenapadlo to obrátit, tj. přiblížit nějaký programovací jazyk dětem. C-Jump to dělá. Jen je otázkou, jak úspěšně :)))

Posted 23. listopadu 2005 9:40 by fyaghob | 934 Comments

Neuvěřitelná Kimberly L.Tripp

Za svůj pobyt zde jsem navštívil 2 session s touto naprosto famózní dámou. Nejdřív jsem si dal SQL Server 2000 Indexing Best Practices, což bylo příjemné osvěžení mých vzpomínek a vědomostí. Dneska jsem dal další báječné setkání s touto chodící encyklopedií SQL serveru ... Logging and Recovery: Understand How Your Transactions Impact System Recovery and Performance.

Obě dvě session byly velmi, VELMI kvalitní. Rozhodně doporučuju občas navštívit její stránky, kde si můžete potahat skripty, které zde předváděla. Pokud budete mít možnost navštívit jakékoliv sezení s touto dámou, rozhodně tam jděte. Presentation skill má velmi dobrý.

Popisky z jednotlivých sezení chystám. Jen taková krátká overview na osvěžení paměti, ale čas mě tlačí, musím jít na další track.

Posted 1. července 2004 11:03 by fyaghob | 16 Comments

Vedeno pod:

Analysis Services 2005

Ted jsem se vratil z pomerne zajimave prednasky ohledne AS2005. Jen pro zajimavost (coz jsem nevedel), AS2k je od roku 2003 na prvnim miste mezi OLAP produkty. Verze 2k5 je uvozena sloganem “Redefine the Market“.

Vypichnu jen nekolik zajimavych bodu:

 • No dimension limitations ... tohle je pomerne zajimava zprava. Je pravda, ze prohrabavat se 65k flat zaznamu je pomerne narocne, takze predstava, ze se prohrabavam 15M zaznamama je v podstate neprijatelna ... nicmene ... no limitations
 • UDM (Unified Dimensional Model) ... kombinuje moznosti OLAP a RDBMS ... nadhera ... je vam totiz uplne jedno, jestli sahate do relacnich dat nebo do multidimenzionalnich (hnusne slovo)
 • Proactive cache ... jedna se o MOLAP cache, ktera si hlida data v RDBMS. Pokud dojde ke zmene dat, AS2k5 si pozmeni data v cache podle skutecnosti ... takze reporty jsou vzdy nad aktualnimi daty
 • Language translations ... tak tohle mi prislo jako velmi zajimava vlastnost ... pri zobrazovani reportu se muzete prepinat mezi ruznymi jazyky, coz ma za nasledek, ze se meni i popisky dat, tzn. dimensionalni popisky ... nadhera ... samozrejme, neco za neco. Musite nadefinovat bud jednotlive preklady, coz nemusi byt uplne ono (pro par milionu zaznamu si to nedovedu predstavit) nebo reknete, ze tento jazyk ma data v tomto sloupecku teto tabulky ... pak uz to jede samo ;)
 • Aggregations ... konecne jsem se dockal meho “oblibeneho“ prumeru ... a dostal jsem i spoustu dalsich agregacnich fci navic
 • KPI (Key Performance Indicator) framework ... to byla perlicka. Timto nastrojem si muzete nadefinovat ruzne goals a statusy ... goal je vyraz, ktery vraci -1, 0, 1 ... pomoci iif udelate vsechna mozna porovnani, jaka potrebujete ... pak nadefinujete status ... coz je reakce na goal ... bud se posle nejakej obrazek, nebo se meni barva ... server se o to stara sam, je to vlastnost sloupecku (resp. merene hodnoty) ... kdykoliv pak do jakehokoliv reportu hodite tento sloupecek, server se k tomu postavi celem a podle goalu posila zpatky barvy, obrazky, ... vyrabi to vskutku vesele reporty :)
 • Calculate and KPI debugger ... nevite, proc se vam neco pocita jinak, nez byste si predstavovali? Nevadi ... spustite si debugger na calculated sloupecky a presne vite, co se deje ... zrovna tak na KPI vyrazy pro goals. Krokujete, koukate se na hodnoty ... no ... proste “debuzite“ :)
 • BI Developer “Workbench“ and SQL “Workbench“ ... jak jiz tusite, jedna se o nastroj na jednotnou spravu SQL 2k5 serveru a AS2k5 service ... bud to pouzijete jako samostatny nastroj (pak se doinstaluje VS2k5 shell) nebo se to nainstaluje jako plug-in do VS.NET 2k5.
 • Data source, data view, cube, dimensions, deploy ... perfektni je vlastni vyvoj a deploy kostek ... protoze vsechno si nejdrive nadefinujete pomoci “workbenchu“ (zalozite projekt na AS, vytvorite definici datovych zdroju, definici data view, coz je summary heterogennich dat, muzete kombinovat data z MSSQL, Oracle, DB2, ... v data view data pospojujete a vyrobite kostku ... diky wizardu se vytvori i dimenze, atd. Kostka vcetne dimenzi se da vyrobit na 7 kliknuti Next>). Definice kostky nebo dataview je XML dokument ... takze pokud vam nestaci workbench, muzete si XML vyrobit rucne. Kdyz mate vsechno pokupe, date jednoduse deploy a vse se pres XML posle na cilovy AS2k5 server.

Verim, ze jsem na spoustu zajimavych veci zapomnel ... ale co jsem videl me presvedcilo, ze to MS mysli s tim sloganem vazne.

Posted 30. června 2004 17:30 by fyaghob | 61 Comments

Vedeno pod: ,

Case nástroje na design databáze

Pokud se vrhnete do tvorby nějakých databázových aplikací, v brzké době seznáte, že si pouze s QA a EM nestačíte. Když projekt začíná nabublávat a tabulek je čím dál víc, začnete ztrácet nadhled. A to jste teprve ve fázi návrhu a zkoušení u vás ve firmě nebo doma. A pomalu se děsíte okamžiku, kdy přijde nasazení produktu k zákazníkovi a bude následovat jednak údržba a navíc možná i další vývoj ... a schéma databáze se vám bude pořád měnit, občas, maličko, ale nebudete si úplně jisti, zda to, co máte ve firmě je opravdu to, co má zákazník. Jak z toho ven? Bystrý čtenář mi již napovídá: CHCE TO NĚJAKEJ CASE NÁSTROJ!!! A já s ním souhlasím. Jenže jaký?

Dostalo se mi do rukou několik různých nástrojů. Existuje jich daleko víc, ale jen pár bych tady zmínil, neb jsem se s nimi setkal buď osobně nebo je někdo velmi často proklamuje.

Za Rolls-Royce mezi case nástroji pro DB považuji PowerDesigner od Sybase. S tímto nástrojem pracuju už řadu let a je zatím nepřekonatelný. Jednak je hodně user-friendly. Opravdu intuitivní, žádný schovávačky a nástrahy. Mno, možná že to je tím, že už s ním dělám tak dlouho. Podporuje širokou škálu cílových databázových systémů a umí model mezi jednotlivými RDBMS převádět. RE je samozřejmostí. Velmi dobrá vlastnost je, že můžete upravovat definici pro konkrétní RDBMS. Např. pokud máte ve firmě nějaké zvyklosti ohledně psaní SQL kódu, můžete si upravit generování kódu z PowerDesigneru dle vašich představ. Díky tomuto můžete samozřejmě upravovat chybky a nedokonalosti definicí, kterých se tam bohužel pár najde (samozřejmě, krom definicí pro Sybase databáze). Další hodně dobrou vlastností je porovnávání dvou modelů a tvorba rozdílových skriptů. Nemusíte porovnávat proti databázi, ale můžete porovnat dva modely proti sobě. Díky tomuto můžete generovat rozdílové skripty mezi různými verzemi vašeho návrhu. Snad již poslední vychytávky ... pro každý objekt máte k dispozici SQL Preview, tak jak se bude objekt generovat do skriptu nebo do DB ... stačí Copy/Paste a máte kus vašeho custom skriptu napsaný. Hodně silá je tvorba dokumentace, za což autorům děkuji. Bohužel (a to bedlivý čtenář jistě čekal) není to nejlevnější nástroj. Vlastně by se dalo říct, že je pěkně drahej. Bohužel (již podruhé, což je alarmující), Sybase si nechá platit i za viewer a to také docela nezanedbatelné peníze.

Zrovna teď pracuji s dalším nástrojem, který ovšem není určen přímo na tvorbu DB designu. Je to Enterprise Architect od SparxSystems. Tento nástroj je primárně určen pro UML modelování. Jako jednu z vlastností nabízí i datové modelování. EA je celkem mocný nástroj, ale je dost user-unfriendly. Hodně věcí je tu stylem "drbu se levou rukou přes hlavu na pravým uchu”. Pro datové modelování větších projektů moc nedoporučuji. RE poskytuje, generování DDL taktéž, podporuje málo (9) RDBMS, hodně věcí je tam různě skryto (chvilku trvá, než přijdete třeba na to, jak udělat na sloupečku check). Má kvalitní generátor dokumentace. Pro UML není nad něj (porovnáním cena výkon je EA asi opravdu nejlepší volba pro UML).

Určitě mi navrhnete, co takhle Visio od Microsoftů? No ... nechci nijak snižovat význam Visia při tvorbě graficky výpravných dokumentů a diagramů. Nicméně mě nepřesvědčil o svém právoplatném místě mezi case nástroji. V novějších verzích již značně posílilo své schopnosti databázového návrhu, což se mu rozhodně upřít nedá. Již se v něm dá nadefinovat vše (pro MSSQL2k), co tento RDBMS poskytuje. nebo aspoň největší část. RE samozřejmostí, generování DDL taktéž, podporuje 8 RDBMS, rozdíl dokáže dělat proti databázi. Kód někdy generuje značně neohrabaně. Nemá žádnou možnost generování dokumentace. Pro menší projekty však bohatě stačí.

Další nástroje zmíním v dalším díle ... musím si nějak čtenáře nalákat ;)

Posted 25. května 2004 9:37 by fyaghob | 24 Comments

Vedeno pod:

Jak číst data z TXT souboru v QA

Tohle jsem teď strašně nutně potřeboval, protože jsem dostal nějaký data v TXT (TabDelimited) souboru a jen jsem potřeboval je přijoinovat (hnusné novoslovo) k datům, co už jsem v SQLServeru měl. A nechtělo se mi data načítat DTSkem do SQL DB. Tak jak z toho ven? OpenRowset je odpověď, jenže je třeba dát tomu správné podhoubí. Takže:

 1. Je třeba vyrobit v adresáři, kde je soubor s daty ještě jeden soubor jménem schema.ini. Konkrétně ten můj soubor vypadá nějak takhle:
  [STData.txt]
  Format=TabDelimited
  ColNameHeader=True
  MaxScanRows=0
  Col1=ID Long
  Col2=FirstName Text Width 50
  Col3=LastName Text Width 50
  
 2. Pak je třeba vhodně nadefinovat OpenRowset. Našel jsem docela pěknej návod, jak to udělat. A díky feedbacku přikládám další odkaz: (OLE DB Provider for Jet) Takže konkrétně můj dotaz vypadá takhle:
  select *
    from OpenRowset('MSDASQL',
            'Driver={Microsoft Text Driver (*.txt; *.csv)};DefaultDir=D:\temp\txt;',
            'select * from STData.txt') 
  
 3. Mno, teď už jen alias, join a je to ... ale příště bych to zas hledal dlouho, tak kdyby se to snad někomu hodilo ... mě určitě.

Posted 24. května 2004 13:10 by fyaghob | 13 Comments

Vedeno pod:

Jak smazat strukturu databáze

Někdy je třeba smazat obsah (strukturu) databáze bez toho, že by se smazala celá databáze a znova vytvářela (zachovají se uživatelé a nastavení). Vyrobil jsem tedy uloženou proceduru, která vymaže komplet strukturu databáze. Často tuto proceduru používáme při kompletním rebuildu struktury databáze na začátku projektu. Tuhle proceduru jsem již publikoval na několika místech ... např. http://www.sqlservercentral.com/scripts/contributions/746.asp nebo na http://www.swit.cz/swit/article.asp?ID=89).

Je to trošku hrubá síla, takže nedoporučuju pouštět v produkční databázi ;)

Procedura má pár nedokonalostí, např. jsem nepočítal s tím, že by se opravdu našli takový prasata, který používají jména DB objektů s diakritikou a s mezerama ... hm ... naivka ... takže jako první příspěvek si opravte zavírání jmen objektů do hranatých závorek.

 

Posted 24. května 2004 11:01 by fyaghob | 13 Comments

Vedeno pod:

Co jsme nechtěli je mezi náma ...

Tak jsem se také vrhnul do víru blogování. Přesvědčil mě o tom čin Michaela Juřka, člověka, který má můj neskonalý obdiv k jeho záběru.

Zkusím přispět svou trochou do mlýna v MSSQL oblasti. A samozřejmě se budu snažit zvětšit entropii systému neskutečným blábolením k čemukoliv o čemkoliv.

Chtěl jsem sem napsat jeden moc hezkej rozhovor z famózního filmu "Klepání na nebeskou bránu". Jenže pak jsem usoudil, že jako první příspěvek by to bylo moc mimo ... tak snad jen fragmentek:

V nebi se mluví jenom o něm, o moři. Při západu slunce je tak šíleně vzrušující pozorovat tu ohnivou kouli, která padá do vln a jediné světlo co nad ním září je jako plamen hořící v naší duši.

Doufám, že si moje poznámky občas někdo někdy přečte ... a možná, že se k nim i vyjádří ;)

Posted 24. května 2004 10:49 by fyaghob | 414 Comments

Vyvojar.cz na prodej!