Soukromé stránky a nekomerční projekty hostuji u jednoho českého webhostingu. Občas si tu otestuji i nějaké novinky v .NET, které zatím nenašly uplatnění v práci, nárážím na úskalí na která člověk díky FULL trustu na podnikových aplikacích nenarazí (standartně se na hostingu používá většinou MEDIUM TRUST)

Ale bohužel MS Ajax si tu otestovat nemohu. Krátce po uvolnění jsem kontaktoval technickou podporu s dotazem, zda bude tato technologie podporovaná. Odpověď byla, že ano, ale přesné datum mi sdělit nemohli. Při druhém dotazu (minulý měsíc) jsem dostal podobnou odpověď, navíc s odkazem na stránky popisující nebezpečí při používání AJAXu. Nicméně datum stanoveno nebylo, ani přes to že jsem je upozornil, že ostatní web hostingy MS AJAX už nabízejí.
Tento týden, jsem již dostal tuto odpověď:

"v současné době MS Ajax není k dispozici v rámci služby webhosting, jež poskytujeme.
Dle informací kolegů z technického oddělení jsou v něm zatím neopravená bezpečnostní rizika, jež nám neumožňují spuštění na sdíleném serveru.

Přesné datum, kdy bude MS Ajax dostupný Vám v tuto chvíli nejsem schopna sdělit. Záleží na rozhodnutí kolegů techniků, jež danou aplikaci musí otestovat a rozhodnout s ohledem na bezpečnost poskytovaných služeb, že je možné ji instalovat na naše servery. O spuštění budeme informovat zákazníky na našich stránkách."

Na MS ajaxu nelpím. Už dřív jsem se naučil používat AJAX jinou cestou. Ale právě nemožnost si ho vyzkoušet na malém projektu mě docela štve.

Tak se ptám:

  • jsou technici ostatních webhostingů bezpečnostní ignoranti a mám být rád že můj poskytovatel je tak opatrný?
  • bude používání non MS ajaxového FW bezpečnější?
  • mám zůstat, nebo odejít k jinému webhostingu?