Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc

DS13 Správa provozu

Článek ze série COBIT

DS13.1 Provozní postupy a instrukce

Definuj, implementuj a udržuj standardní postupy pro provoz IT a ujisti se, že je personál obeznámen se všemi úkoly, které se jich týkají. Provozní postupy by měly zahrnovat změnu předání (formální předání činnosti, aktualizace stavů, provozní problémy, eskalační postupy a zprávy o stávajících povinnostech) s cílem zajistit nepřetržitý provoz.

DS13.2 Plánování práce

Organizuj plánování práce, procesů a úkolů v co nejefektivnějším pořadí, maximalizuj propustnost a utilizaci pro splnění business požadavků. Původní plány, jakož i změny těchto plánů by mělo být autorizovány. Měly by být zavedeny postupy pro identifikaci, přezkum a schválení odchylek od standardních pracovních rozvrhů.

DS13.3 Monitoring IT Infrastruktury

Definuj a implementuj postupy pro sledování IT infrastruktury a související událostí. Zajisti uložení dostatečných chronologických informací v provozním logu, tak aby byla možná rekonstrukce, revize a testy časových sekvencí operací a dalších činnosti okolních nebo podpůrných operací.

DS13.4 Citlivé dokumenty a výstupní zařízení

Zaveď odpovídající fyzické záruky, účetní postupy a řízení zásob nad citlivými IT prostředky, jako jsou speciální formuláře, cenné papíry, speciální tiskárny nebo zabezpečovací řetězce.

DS13.5 Preventivní správa Hardware

Definuj a zaved postupy s cílem zajistit včasnou údržbu infrastruktury ke snížení frekvence poruch, dopadů poruch a snižování výkonu.

Článek ze série COBIT

Zveřejněno 31. července 2012 20:48 by dotnet

Komentář

Žádné komentáře

Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.
 
Vyvojar.cz na prodej!