Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc
Titulní Blogy Fotky Soubory

dan.net

Object reference not set to an instance of an object.

 • MDA IV půjde do výroby v září

  Mobilní telefon / Pocket PC s názvem HTC Universal neboli T-Mobile MDA IV jde letos v září do výroby. Novinkou je konstrukce ala malý notebook a operační systém Windows Mobile 5.0, který byl nedávno také uveden. Podobné zařízení HP iPAQ hw6500 Mobile Messenger se začíná v těchto dnech také prodávat. HP umí EDGE a GPS, HTC zase UMTS.
 • Kdo je levnější? CzC nebo Alzasoft?

  Objevil jsem bezva server, který srovnává ceny známých pražských IT obchodů - Czech Computer, Alzasoft, Mironet atd.

  http://www.fanousek.cz/

  Úplně stejný nápad jsem měl před 5 lety, ale nikdy jsem ho nerealizoval. Trochu mi vadí omezený počet srovnávaných položek, ale chápu, že není až tak jednoduché spárovat jednotlivé položky, když je každý prodejce pojmenovává jinak. To nemůžou dát do ceníku EAN kód nebo něco podobného?

 • T-Mobile MDA III - co se v manuálu nedozvíte

  Mám pár postřehů k T-Mobile MDA III po skoro dvouměsíčním používání. Ač se jedná o skvělé zařízení, telefonní část stejně zatím není vychytaná a nemusíte najít to na co jste zvyklý z obyčejného telefonu.

  1. Vypnout zvonění u příchozího hovoru bez jeho odmítnutí můžete jedním stiskem tlačítka VOLUME DOWN.
  2. Pokud máte zmeškaný hovor/sms/upomínku, tak se vám zapne PocketPC, tj. odemkne klávesnice a může dojít i v pouzdře k nechtěnému stisku tlačítek, tj. i k volání !!!!! Za tohle Microsofte nakopat!!!! Zapněte si volbu “Zamknout tlačítka kromě Vyp./Zap.“ v Nastavení, Systém, Zámek tlačítek.
  3. Pokud používáte v kontaktech diakritiku, musíte jí také použít při hledání. Napsat Jiri vám prostě Jiřího nenajde. A hardwarová klávesnice diakritiku neobsahuje, takže si musíte pomoci šipkou dolů nebo použít obouruční metodu pomocí stylusu a softwarové české klávesnice.
  4. Pokud instalujete nějaký software, snažte se stáhnout CAB verzi a ne EXE. Jinak si totiž zasviníte počítač, ze kterého instalujete. EXE instalátor vám totiž vytvoří složku v Program Files se spoustou zbytečností. Pokud máte jen EXE, snažte se z něj CAB alespoň vyextrahovat. Někdy to je vlastně samorozbalovací archív. V ostatních případech spusťte instalaci normálně a při dotazu, zda chcete instalovat aplikaci na kapesní počítač se snažte CAB najít a schovat pro pozdější nakopírování na PDA. Bývá v Program Files\ActiveSync, Program Files\Nazev aplikace, Temp nebo dejte hledání. Instalaci přerušte a ukliďte po instalátoru. Pokud se vám podaří toto spouštět například na Virtual PC, nezaneřádíte si disk.
  5. Jsou to jenom také Windows, takže se připravte, že občas použijete soft reset. Zvášť, když spouštíte nejrůznější aplikace, které dokáží velice jednodušše zaneřádit paměť.
  6. Nepoužívejte Voice Dial. Není nic lepšího, než když to předvádíte opilým kamarádům a MDA vám špatně rozumí a volá klientovi o půlnoci :-).
  7. Pokud si chcete permanentně nastavit příjem potvrzenek o doručení SMS, stáhněte si tento CAB.

  Pokud si ještě na něco vzpomenu, dopíšu to sem. Vaše tipy také pište do diskuze.

   

 • Z deníku overclockera

  Doporučuji článek Z deníku overclockera z D-FENS, který mě dost pobavil. :-)

  Enjoy!

  Posted 9. dubna 2005 22:55 by dan.net | 3 Comments
  Vedeno pod:
 • Microsoft je stále nejlepší :-)

  Právě vyšel nový MSN Messenger 7.0, který byl k dispozici jako BETA již od loňského roku.

  Mesík je úplně typický příklad microsoftí aplikace. Nápad je zkopírován s několikaletým zpožděním od konkurence (ICQ), ale přidáním vlastní invence jej překonává. Sedm let používám ICQ (nyní ICQ protokol v Mirandě) a ještě nikdy mi Messenger nespadl jako ICQ ani nemusím odklikávat time-out zprávy jako v Mirandě. 

  Deset důvodů, proč je MSN Messenger nejlepší.

  1. Jako první umožnil video rozhovor, který je jednoduchý a funguje.
  2. Jako jediný umožňuje posílat zprávy psané rukou - novinka v 7.0. Zajímavé je, že i když má protistrana starší verzi MSN Messengeru, stejně zprávu v pořádku dostane. Tím jsem každého spolehlivě dostal, když jsem loni začal testovat betu. Tato funkce bude zvlášť zajímavá na Tablet PC a Pocket PC.
  3. Jako jediný umožňuje štouchnutí - u protistrany se rozvibruje okno mesíku. Stejně jako v osobním kontaktu s kamarády toto slouží k upoutání pozornosti nebo přátelskému poplácání.
  4. Jako jediný má mrknutí - posílání připravených animací jako je polibek, které se přehrají přes okno Messengeru.
  5. Obsahuje animované avatary - místo vaší fotografie zobrazuje kreslenou postavičku, u které nastavujete náladu. Protistrana pak pozná, jestli jste veselý nebo naštvaný.
  6. Jako první obsahoval hry, které můžete hrát se svým spolukecálistou bez žádného stahování a nastavování.
  7. Subjektivně má nejhezčí rozhraní a emotikony. UI prostě Microsoft umí.
  8. Historie je krásně čitelný XML + XSL.
  9. Nemusíte si pamatovat své UIN jako u ICQ. Přihlašovací jméno je váš e-mail (a Passport).
  10. Je bez reklam.

  Další novinky verze 7.0

  1. Několik nových emotikon. Stále si stejně můžete vytvořit vlastní.
  2. Sady - obsahují pozadí, avatara a emotikony na jedno téma.
  3. Osobní zpráva - váš text nebo název aktuálně přehrávané písně ve vašem Media Playeru.
  4. Propojení na váš blog. Nezkoušel jsem, ale může být zajímavé.

  Co stále chybí

  1. Je jen pro Windows.
  2. Pluginy.
  3. Neumožňuje poslat off-line zprávu.

  Neplést s Windows Messengerem, který je součástí Windows XP. Používá sice stejný protokol, ale nevypadá tak hezky, nemá avatary, hry, video atd. 

  Stahovat MSN Messenger můžete zde.

  Jen mě štve, že musím používat 3 skoro totožné aplikace najednou. MSN Messenger (protože je nejlepší), Mirandu (protože ICQ je nejrozšířenější) a Skype (nejlepší IP telefonie). Na notebooku mi běží jeden účet MSN Messengeru a Miranda a na MDA mám Skype a druhý účet MSN Messengeru.

  Když srovnám používanost ICQ a MSN, tak ICQ kontaktů mám 150 a MSN jen 50.

  Posted 8. dubna 2005 1:09 by dan.net | 22 Comments
  Vedeno pod:
 • Vlastní Desktop Search snadno a rychle

  Určitě jste již vyzkoušeli lokální prohledávání od Google i MSN. Vyhovovalo vám? Zcela určitě ne. Dnes vám ukážu, jak si můžete napsat během pár minut svoji vlastní vyhledávací aplikaci, která bude také mnohem rychlejší a nezabere vám půlku disku indexem.

  Spusťte aplikaci cmd.exe (command.com na Win9x) a napište

  dir c:\ /s > c:\mujindex.txt

  Během pár minut budete mít oindexovaný celý pevný disk a výsledný soubor bude mít pár mega. Pokud chcete prohledávat jen určitou složku napište ji místo c:\. Zatím se indexují jen názvy souborů, příště si ukážeme i indexaci obsahu souboru.

  Teď už můžete prohledávat textový soubor kterýmkoliv textovým prohlížečem. Prohledávání souboru pomocí interního prohlížeče Servant Salamanderu bylo okamžité.

   

  Příště si napíšeme svoji první .NET assembly pomocí copy con.

  Apríl

  Editace ukončíte pomocí Shif+F6 nebo přerušíte pomocí Ctrl-C.

  Posted 1. dubna 2005 1:20 by dan.net | 1 Comments
  Vedeno pod:
 • Podpora Javy v T-Mobile MDA III

  Pokud se podíváte na profil telefonu MDA III na stránkách T-Mobile, dozvíte se, že podporuje Javu. Ale po vybalení z krabice zjistíte, že žádný program na spouštění midletů není předinstalován. Na to si už zřejmě někdo stěžoval, a tak T-Mobile přidal na MDA stránky instalaci Java Midlet Manager. Ten mi však nešel nainstalovat, protože prý špatná verze ROM. Midlet Manager zase potichu z těch stránek zmizel a tak doufám, že T-Mobile pracuje na opravě!

  Používáte nějaký Midlet manager na PDA?

 • Nová verze Maxthon 1.2

  Právě vyšla nová verze prohlížeče Maxthon. Maxthon je oblíbený prohlížeč se záložkami a spousty pluginů, kde jako renderovací jádro si můžete zvolit IE nebo Gecko.

  Mezi novinky patří integrovaná RSS čtečka, doteď jste si mohli RSS čtečku doinstalovat jako plugin. Je celkem jednoduchá, má pouze základní funkce, ale vypadá pěkně. Nezobrazuje například počet nepřečtených článků. Že to je ale první verze je dost viditelné - chyby a občas ztráta vašich feedů. Načtení vašeho OPML souboru je tam dost skryto - když zvolíte vytvořit novou kategorii, tak vám je nabídnuto otevření OPML.

  http://www.maxthon.com/

  http://www.maxthon.com/files/languages/m2lang_czech.zip

 • Upgrade SIM Toolkit v MDA III a MDA Compact

  Před týdnem jsem si stěžoval na nefunkčnost aplikace eBanky v T-Mobile MDA III. Pro jistotu jsem si tedy běžel do eBanky pro upgrade bankovní aplikace. Po zasunutí SIM karty jsem si aplikaci vyzkoušel a vypadalo to, že je problém odstraněn. Když jsem to ale zkoušel doma znovu, chovalo se to pořád stejně - SIM Toolkit aplikace zamrzla po přijetí šifrované SMS.

  Dnes jsem z MDA znovu zkontroloval stránku T-Mobile, kde se zveřejňují opravy a je to tam! Mají už k dispozici opravu.

  http://t-mobile.cz/Web/Residential/T-MobileMDA.aspx

  Funguje to pěkně, aplikace se navíc sama spustí po přijetí SMS. Ale musíte používat stylus, při používání klávesnice mi aplikace opět zamrzla. :-)

 • Povedený dárek

  Ve čtvrtek jsem měl narozeniny, které se opravdu povedly. Místo obvyklých ponožek jsem totiž dostal T-Mobile MDA III !!!

  První postřehy

  • SIM Toolkit aplikace se HODNĚ nepovedla. Po přijmutí zprávy z eBanky aplikace zatuhne a až po resetu lze přečíst zprávu v historii.
  • Součástí měla být datová Twist karta zdarma. No stála 100 Kč.
  • Zahoďte tu ochrannou samolepku na displey, která je přibalena! Je úplně na nic, oříznutá na menší velikost než je displej. Když ji pak zklamán sundáte zůstane vám na displeji lepidlo ze samolepky.
  • Terminal Services Client jede výborně a má i užitečná tlačítka na rychlé scrollování obrazovky doprostřed a do krajů.
  • Skype jede, chvíli to sice trvalo, ale jede. Ale nemá kontakty na serveru, takže je nutné všechny žádat znovu o autorizaci.
  • Open Transport Tycoon jede pěkně, ale na takto malém rozlišení to není moc hratelné. Před hraním přepnout displej na ležato a přepnout to samé i ve hře. http://pocketgaming.de/modules.php?name=Downloads&d_op=MostPopular
 • Ze života dodavatele software

  Opět jeden povedený Dilbert. Přesně ze života dodavatele software.

  http://www.comics.com/comics/dilbert/archive/dilbert-20050129.html

   

 • Používáte SmartNavigation? Aktualizováno

  Zákazník požadoval udržení stavu scrollbaru po postbacku, tak jsem si řekl proč ne, je načase vyzkoušet volbu ASP.NET stránky SmartNavigation="True". Na internetu jsem našel spíše negativní zkušenosti, kdy SmartNavigation způsobovala chyby např. při zobrazení v jiných prohlížečích než IE, ale i přímo v IE.

  Co to umí?

  • Odstraňuje bliknutí stránky při postback
  • Zachová polohu scrollbaru při postback
  • Zachová focus vstupního pole při postback
  • Neukládá každý postback do historie navštívených stránek

  Jak to funguje?

  Zkoumal jsem to jen zběžně. Do stránky vám to vloží IFRAME a šaškuje se tam s kopírováním HTML uzlů přes DOM. V aspnet_client/system_web máte k tomu klientský JavaScript.

  Jaká byla moje zkušenost?

  Funguje to. Ale. Znatelně to zpomalilo načítání stránky. Je to určitě dobře využitelné na stránce s jednoduchým formulářem, ale v mém případě kde formulář je velmi složitý a navíc rozdělený do záložek, takže postback může vrátit zcela diametrálně rozdílnou stránku je to nepoužitelné. Takže jsem to musel bohužel zase vypnout a zákazníkovi budu muset vysvětlit, že postback je jako přijít na novou stránku a že stránka si nebude pamatovat jak byla posunutá dolů. Možná změníme stránkování, aby se stránka zkrátila a pak už to ani nebude potřeba.

  A co vy? Používáte SmartNavigation?

  Aktualizováno

  Zkusil jsem SmartScroller http://www.strengthtechnologies.com/scroll/ a ten hlavně funguje jinak, mnohem jednoduššeji a elegantněji. Pomocí javascriptového window.setInterval(, 50); si ukládá do hidden inputů hodnoty posunutí stránky a po postbacku je použije na vrácení do původního stavu.

  Jednoduché. Funguje.

  Děkuji za informaci ve fóru.

 • Internet Explorer 7.0 Beta bude v létě

  Bill Gates dnes oznámil, že v létě bude uvolněn IE 7.0 k předběžnému otestování. Mezi nové vlastnosti patří anti-spyware.

  Doufám, že bude také vylepšena podpora CSS, PNG a XHTML.

 • Dnešní Dilbert je dokonalej!!!!

 • T-Mobile MDA III v prodeji od 17.1.

  T-Mobile začne konečně i u nás prodávat MDA3.

  Cena bude 20 999 Kč, dotovaná 15 499 Kč.

  MDA 2 přitom stojí 19 999 Kč, s dotací 9 999 Kč.

  U plné ceny je to jasné, tam se vyplatí MDA3, ale co u dotované? Stojí QWERTY klávesnice za těch 5 a půl tisíce?

Více článků Další stránka »

Syndication

News

<OBJECT classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0" WIDTH="40" HEIGHT="19"> <PARAM NAME=movie VALUE="http://webtec.cz/wtcnet_client/Flash/internetTime.swf"> <PARAM NAME=quality VALUE=high> <EMBED src="http://webtec.cz/wtcnet_client/Flash/internetTime.swf" quality=high swLiveConnect=FALSE WIDTH="40" HEIGHT="19" TYPE="application/x-shockwave-flash" PLUGINSPAGE="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"> </EMBED> </OBJECT>

WEBTEC.CZ

Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems
Vyvojar.cz na prodej!