Vítejte na blog.vyvojar.cz Přihlásit | Registrovat | Pomoc

Příprava build serveru pro TFS Online

Proč to dělat

Když nevyhovuje hosted build server. To znamená v případě, že potřebujete v procesu buildu používat knihovny, které nejsou dostupné jako NuGet balíček (ten používat jde, ale chce to opravit změny nuget.targets). Nebo nějaká vlastní konfigurace prostředí, což je v mém případě instalace certifikátu doménové certifikační autority, protože všechny interní servery mají certifikát vystavený touto certifikační autoritou a to i v případech, kdy jsou dostupné z internetu. Tahle část konfigurace umožní HTTPS komunikaci s interními firemními servery jako důvěryhodnými.

 

Postup instalace

Instalace je jednoduchá, podotýkám, že máme MSDN předplatné a tak používám to co mi nabízí. Proto v prvním kroku využiji Azure Virtual Machine, pro úplně vlastní build server bude prvním krokem nainstalovat operační systém, případně najít vhodný stroj.

Krok 1

Nahodit nový virtuální stroj A1 v Azure Virtual Machines z předpřipravených. Já jsem použil Windows Server 2012 R2, bude to stát cca $57 měsíčně podle ceníku zde. Je nutný stroj minimálně A1, protože instalace vyžaduje minimálně 1GB RAM.

Krok 2

Stáhnout a nainstalovat Visual Studio Team Foundation Server 2013 with Update 4 (x86 and x64) - Web Installer (English) z MSDN, žádný klíč nebude potřeba. Potom podle návodu nainstalovat a nakonfigurovat build server. Ale je to vcelku jednoduché, projít instalací a nakonfigurovat pouze build server controller pro požadovaný účet .visualstudio.com">https://<něco>.visualstudio.com.

Krok 3

Vlastně už nic povinného, build server běží a je schopen práce, ale další instalace umožní použití toho, kvůli čemu jsem to celé dělal – vlastních knihoven a konfigurace prostředí. Takže ty nedůležité kroky, kvůli kterým jsem to celé dělal.

  1. Nainstalovat certifikát doménové certifikační autority
  2. Pro vývoj .Net 4.0 nainstalovat Microsoft Windows SDK for Windows 7 and .NET Framework 4 (tenhle kousek není nutný, pokud nepotřebujete udržovat starší verze vašich produktů a nechcete podporovat Windows Server 2003)
  3. Nainstalovat Windows Software Development Kit (SDK) for Windows 8
  4. Nainstalovat WiX Toolset (v mém případě verze 3.8)
  5. Nainstalovat knihovny třetí strany (v mém případě DevExpress)
Zveřejněno 6. ledna 2015 13:49 by arci

Komentář

Žádné komentáře
Neregistrovaní uživatele nemužou přidávat komentáře.
 
Vyvojar.cz na prodej!